PRÁVE SA STALO: Pri nehode autobusu zahynulo dvanásť ľudí, medzi obeťami sú aj deti!

Pri nehode autobusu v Egypte zahynulo v sobotu večer dvanásť ľudí a 38 bolo zranených, informoval v nedeľu spravodajský portál Al-Masry al-Yaum.

Medzimestský autobus smerujúci zo Šarm aš-Šajchu do Káhiry sa prevrátil na diaľnici Káhira – Suez, približne 100 km od egyptského hlavného mesta. O tom, či išlo o turistický autobus, sa neinformovalo. Príčina nehody zatiaľ nie je určená.

Na miesto nehody vyrazilo asi 30 sanitiek, ktoré odviezli obete s otrasmi mozgu, reznými ranami a zlomeninami do suezských nemocníc. Niekoľko ľudí je v kritickom stave. Medzi obeťami sú aj dve deti.

Podľa Svetovej zdravotníckej organizácie zomrie v Egypte pri dopravných nehodách každoročne 12 000 ľudí. Podľa egyptskej Ústrednej agentúry pre verejnú mobilizáciu a štatistiku počet dopravných nehôd v krajine v poslednom období klesol o štvrtinu. V drvivej väčšine prípadov je príčinou nehôd ľudský faktor, keď vodiči hrubo porušujú pravidlá cestnej premávky, nedodržiavajú povolenú rýchlosť a robia nebezpečné manévre pri predbiehaní, ako aj často zanedbávajú osvetlenie v noci.

zdroj: TASS

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com