PRÁVE SA STALO: Práve sa skončili mierové rokovania medzi Ruskom a Ukrajinou. Takýto je výsledok…

V Bielorusku sa v pondelok (7. 3.) skončilo tretie kolo rokovaní medzi Kyjevom a Moskvou o ukončení bojov na Ukrajine, uviedla agentúra TASS s odvolaním sa na ruské veľvyslanectvo v Minsku.

 

Počas tretieho kola rokovaní medzi Ukrajinou a Ruskom sa dosiahli len čiastkové dohody týkajúce sa humanitárnych koridorov, povedal šéf ukrajinskej delegácie Mychajlo Podoľak. Podľa neho však neexistuje žiadny posun k zlepšeniu situácie s „ruskou agresiou na Ukrajine“.

Podľa Zelenského poradcu sa rokovania v blízkosti bieloruských hraníc skončili približne po štyroch hodinách bez väčšieho prelomu, ale s pozitívnym vývojom v oblasti zlepšenia „logistiky humanitárnych koridorov“. Rokovania o možnom prímerí a širšom politickom riešení budú pokračovať.

Pokiaľ ide o kľúčovú politickú líniu, ktorá zahŕňa prímerie, zastavenie paľby a všeobecne ukončenie nepriateľských akcií, intenzívne konzultácie budú pokračovať. Zatiaľ sa nedosiahli žiadne výsledky, ktoré by situáciu výrazne zlepšili. Napriek tomu budú konzultácie pokračovať a dosiahneme výsledok.

 

Vložiť komentár

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com