PRÁVE SA STALO! Požiar viacposchodovej ubytovne si vyžiadal najmenej 8 mŕtvych a niekoľko ďalších utrpelo zranenia!

Pri požiari v ubytovni na juhovýchode Moskvy zahynulo osem ľudí a niekoľko ďalších utrpelo zranenia. Príčinou tragédie bola zrejme chyba v elektroinštalácii. Ľudia zahynuli, pretože v oknách boli mreže, požiarny poplachový systém nefungoval a evakuačný východ bol zablokovaný, uviedla tlačová agentúra TASS.

Hasiči zaznamenali informácie o požiari o 23:47 moskovského času. Požiar vypukol na prvom poschodí 16-poschodovej budovy na Alma-Atinskej ulici, kde sa nachádza ubytovňa. Plamene zachvátili plochu 150 metrov štvorcových. Všetci mŕtvi boli cudzinci, ich národnosť sa teraz zisťuje. Ďalších 200 ľudí sa podarilo evakuovať.

Požiar bol uhasený o 00:47 a hasiči teraz prehľadávajú trosky.

Andrej Rumjancev z moskovského oddelenia ministerstva pre mimoriadne situácie uviedol, že od začiatku otvorenia až doteraz boli v ubytovni opakovane zistené porušenia, ktoré riešil až súd. Posledná kontrola sa uskutočnila v júni tohto roku a opäť boli zistené závažné nedostatky a nedodržiavanie bezpečnostných predpisov.

Agentúra AFP uvádza, že v dôsledku zastaranej infraštruktúry a ľudskej nedbanlivosti sú v Rusku pomerne časté požiare v obytných budovách alebo úniky plynu so smrteľnými následkami.

 

zdroj: tass.com

Vložiť komentár

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com