PRÁVE SA STALO! Po streľbe v supermarkete zostalo desať obetí, tri osoby utrpeli zranenia!

Najmenej osem ľudí zahynulo v sobotu popoludní miestneho času pri streľbe v supermarkete v americkom meste Buffalo v štáte New York, informovala agentúra AP s odvolaním sa na úrady. Údajný strelec bol zatknutý a je vo väzbe. Dvaja policajní predstavitelia to povedali agentúre AP pod podmienkou zachovania anonymity. Podozrivý bol zadržaný.

Muž ozbrojený puškou spustil v sobotu popoludní miestneho času streľbu v predajni siete Tops Friendly Market. Vyšetrovatelia sa domnievajú, že muž svoj čin vysielal naživo na internete, a teraz zisťujú, či zverejnil manifest, v ktorom vysvetlil svoje motívy, uviedol jeden zo zdrojov pre agentúru AP.

Motív činu zatiaľ nie je jasný, ale vyšetrovatelia skúmajú, či bol útok rasovo motivovaný. Supermarket sa nachádza vo štvrti, ktorú obývajú prevažne ľudia tmavej pleti. Štvrť sa nachádza asi päť kilometrov severne od centra mesta.

Dvaja svedkovia na mieste činu, ktorí prišli na parkovisko v čase, keď strelec vychádzal zo supermarketu, ho opísali ako muža bielej pleti, ktorý mohol mať okolo 20 rokov. Mal na sebe maskáčový odev a čiernu prilbu.

„Stál tam s puškou pri brade. Nechápali sme, čo sa deje a prečo má ten chlapec pri tvári zbraň,“ povedal Braedyn Kephart agentúre AP. „Potom si stiahol prilbu, odhodil zbraň a polícia proti nemu zakročila,“ dodal Kephart.

Guvernérka štátu New York Kathy Hochulová predtým na Twitteri napísala, že „pozorne sleduje“ celý vývoj situácie okolo streľby v jej rodnom meste. Ponúkla pomoc miestnym orgánom.

zdroj: buffalonews.com

 

Vložiť komentár

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com