PRÁVE SA STALO: Po streľbe na strednej škole v zomrel žiak: Podozrivý z miesta utiekol!

Pri streľbe pred školou na predmestí Minneapolisu v americkej Minnesote zahynul v utorok jeden študent, informovala polícia podľa agentúry AP. O niekoľko hodín neskôr polícia zatkla dvoch podozrivých.

Polícia zadržala dvoch podozrivých okolo 18:00. Zabavili aj pištoľ. Dodala, že po ďalších podozrivých už nepátrajú. Zatiaľ nie je jasné, prečo sa v škole strieľalo, ani či boli študenti zámerným cieľom, alebo sa len zaplietli do prestrelky.

Študent, ktorý zomrel, bol podľa tlače aktivistom hnutia Black Lives Matter, ktoré bojuje proti rasovej diskriminácii, informovala agentúra AFP.

Streľba sa odohrala krátko po poludní miestneho času pred Južným vzdelávacím centrom, ktoré poskytuje vzdelávanie deťom a mládeži so špeciálnymi potrebami od predškolského veku do 21 rokov.

Polícia našla pred školou dvoch vážne zranených žiakov, ktorých záchranná služba previezla do nemocnice. Jeden zo zranených následne zomrel, druhý je naďalej v kritickom stave.

Bezprostredne po incidente bola škola zatvorená, rovnako ako ďalšie vzdelávacie zariadenia v okolí, a polícia prehľadáva okolie.

https://twitter.com/Life_star_light/status/1488734697731596289?s=20&t=lUFGtv_Kd3CdKsok9_zG0w

zdroj: apnews.com

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com