PRÁVE SA STALO: Pád lanovky si vyžiadal jednu obeť!

V Liberci sa v nedeľu popoludní zrútila lanovka na Ještěd. Sprievodca, ktorý bol v kabíne sám, pri páde zahynul. Na mieste zasahovali hasiči a záchranári. Policajti nehodu vyšetrujú pre podozrenie zo všeobecného ohrozenia.

K nešťastiu došlo v dolnej časti dráhy. Kabína spadla na úrovni prvej podpery zhruba v polovici tamojšej zjazdovky. Hasiči pomocou výškovej techniky evakuovali približne 15 ľudí, ktorí boli v druhej kabíne a utrpeli šok. Táto kabína stále visí na nosnom lane.

Pri nešťastí zahynul sprievodca, ktorý bol v tom čase v kabíne sám. „Utrpel zranenia nezlučiteľné so životom, lekár konštatoval jeho smrť,“ povedal Právu hovorca záchrannej služby Libereckého kraja Michael Georgiev.

Hasiči evakuovali 13 cestujúcich a sprievodcu z druhej kabíny, ktorá zostala visieť na lanách vo výške približne 15 metrov po tom, ako sa prvá kabína po páde zosunula do nižšej výšky. Zrejme neutrpeli žiadne zranenia, iba šok, a preto sú v starostlivosti psychológov. „Na mieste máme psychológov, ktorí pracujú s cestujúcimi z uviaznutej kabíny, ktorí sú z tejto udalosti otrasení,“ dodal Georgiev.

„Potom sme ošetrili aj jedného zamestnanca Českých dráh, ktorý mal psychické problémy,“ dodal hovorca záchranárov.

Lanovka na Ještěd je jednou z mála lanoviek v Českej republike, ktorá je typu pendl, t. j. má len dve kabínky.

 

 

 

zdroj: novinky.cz, iRozhlas.cz

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com