PRÁVE SA STALO! OBROVSKÝ MASAKER: Rusi v obci Buča povraždili asi 300 civilistov!

V piatok obleteli svet prvé zábery z ulíc Buči, ktoré krátko predtým oslobodili ukrajinské sily. V sobotu boli zverejnené ďalšie fotografie a zábery dokumentujúce zaobchádzanie Ruska s civilistami. Podľa starostu Anatolija Fedoruka muselo byť v masovom hrobe pochovaných viac ako 280 ľudí. Ďalšie desiatky ľudí však stále ležia na uliciach.

Na jednej z ulíc bolo v okruhu niekoľkých desiatok metrov objavených dvadsať mŕtvych tiel. Podľa reportérov AFP ležalo 16 tiel na chodníku alebo na okraji cesty, tri boli uprostred cesty a jedno na dvore zbombardovaného domu.

Jeden zo zastrelených civilistov mal ruky zviazané bielou látkou, ďalší dvaja mali kus bielej látky priviazaný k ruke. Zabité osoby so zviazanými rukami sa našli aj v iných častiach mesta. Ako povedala 50-ročná Iryna Železovová reportérovi agentúry Reuters, civilisti, ktorí zostali v meste, museli nosiť tieto biele pásy látky.

Upozorňujeme, že uverejnené fotografie sú drastické.

Iryna zostala v Buche so svojou sedemdesiatštyriročnou matkou, ktorá zo zdravotných dôvodov nemohla opustiť mesto. Povedala, že sa trikrát zázračne vyhla smrti. „Keď som prvýkrát vyšla z izby, guľka rozbila okno a zapadla do skrine,“ zverila sa žena.

Druhýkrát mala šťastie, keď ju tesne minuli úlomky rozbitého skla. Tretíkrát sa odvážila vziať si to najnutnejšie. „Netušil som, že tam stojí vojak s puškou. Strela ma tesne minula. Bola som bez slova od hrôzy,“ povedala Iryna.

Mnohí iní obyvatelia takéto šťastie nemali. Podľa starostu Anatolija Fedoruka bolo za posledné dva dni v provizórnych masových hroboch pochovaných 280 ľudí.

To však zďaleka nie je konečný počet obetí. Už 12. marca miestne úrady uviedli, že v masovom hrobe neďaleko kostola bolo pochovaných 57 ľudí. Ďalšie desiatky ľudí stále ležia na uliciach.

„Títo ľudia neboli vojaci. Nemali žiadne zbrane a nepredstavovali žiadnu hrozbu. Koľko takýchto prípadov sa teraz deje na iných okupovaných územiach?“ Michail Podoljak, poradca ukrajinského prezidenta, v sobotu večer na Twitteri uviedol. „Žiadame len jednu vec: Dajte nám zbrane, aby sme mohli chrániť civilistov. O zvyšok sa postaráme my,“ dodal.

Upozorňujeme, že uverejnené fotografie a videá sú drastické!

Ako stránka sa nestotožňujeme a odsudzujeme ruskú agresiu proti Ukrajine. VOJNA NIE JE ŽIADNE RIEŠENIE a prináša skazu pre všetkých!

zdroj: thetimes.co.uk

Vložiť komentár

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com