PRÁVE SA STALO! OBROVSKÉ NEŠŤASTIE: Výbuch uhoľnej bane! Hlásia mŕtvych

Pri piatkovej nehode v bani na hnedé uhlie Soko na juhovýchode Srbska zahynulo najmenej osem baníkov a 20 ďalších utrpelo zranenia. Informovala o tom stanica RTS s odvolaním sa na zdravotnícke orgány. Podľa Novosti bol príčinou výbuch metánu.

Podľa prvých správ v bani zahynulo osem baníkov a približne dve desiatky ďalších boli zranené, uviedol Rodoljub Živadinović, vedúci kliniky v Aleksinacu. Riaditeľ nemocnice v tomto meste Goran Vidič uviedol, že ošetrili 18 baníkov, z ktorých nikto nebol v ohrození života. Ďalší dvaja zranení ležia v nemocnici v najbližšom veľkom meste Niš.

Stanica N1 s odvolaním sa na odbory spoločnosti uviedla, že bilancia ôsmich mŕtvych je konečná a že všetci zranení už boli prevezení na povrch. Vedenie bane ju informovalo, že v čase nehody bolo na zmene 49 baníkov.

Novosti.rs informovali, že v bani došlo okolo 4.00 h ráno k výbuchu zo zatiaľ nezistených príčin. Podľa nepotvrdených informácií sa vznietil metán, čo malo za následok zrútenie časti bane. Podľa reportéra N1 je v okolí bane cítiť nepríjemný zápach.

„Bezpečnostné opatrenia v bani sú na najvyššej úrovni. Tentoraz však došlo k náhlemu výbuchu metánu a my sme nemohli nič urobiť,“ povedal riaditeľ bane Drago Milinkovič.

Posledná vážna nehoda v bani Soko, kde sa uhlie ťaží od roku 1908, sa stala v januári 1998. Výbuch metánu vtedy zabil 29 baníkov. Únik metánu si tu v roku 1974 vyžiadal životy 15 ľudí.

zdroj: balkaninsight.com

Vložiť komentár

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com