PRÁVE SA STALO! Najmenej štyria ľudia prišli o život a deväť ďalších utrpelo zranenia počas prívalovej povodne!

V sobotu (13. augusta) zahynuli štyria ľudia a deväť ďalších utrpelo zranenia pri bleskovej povodni na juhozápade Číny, informovali miestne úrady.

Na záberoch, ktoré zverejnili čínske médiá, bolo vidieť rýchlo stúpajúcu vodu v rieke na okraji mesta Pengzhou v provincii S‘-čchuan.

Turistov, ktorí sa hrali v spočiatku plytkej vode, bolo vidieť, ako utekajú do bezpečia a preliezajú cez skaly, keď sa na nich voda rútila, ale niektorí sa nestihli dostať na breh rieky včas.

Podľa videa, ktoré na internete zverejnil štátny denník Beijing Youth Daily, najmenej jedna osoba, žena, ktorá uviazla na balvane uprostred rieky, zrejme stratila stabilitu a strhol ju prúd.

„Od 19.30 h horská povodeň zabila štyroch ľudí, troch ťažko zranila a ďalších šiestich ľahko zranila,“ uviedli vo vyhlásení záchranné orgány v Peng-čou.

Záplavy prichádzajú počas leta, ktoré je v Číne poznačené extrémnym počasím, pričom viaceré mestá vrátane Šanghaja zaznamenali počas júlovej vlny horúčav najhorúcejšie dni v histórii.

Vedci tvrdia, že extrémne počasie na celom svete sa v dôsledku zmeny klímy vyskytuje čoraz častejšie a s rastúcou globálnou teplotou bude pravdepodobne ešte intenzívnejšie.

Čínske národné observatórium vydalo červenú výstrahu pred vysokými teplotami, keďže sa očakáva, že ortuť teplomera sa tento víkend vyšplhá nad 40 stupňov Celzia na celom území krajiny, informovala v sobotu štátna tlačová agentúra Xinhua.

Vážne záplavy v južnej Číne v júni vyhnali z domovov viac ako pol milióna ľudí a spôsobili hospodárske škody v odhadovanej výške 250 miliónov USD.

zdroj: channelnewsasia.com

Vložiť komentár

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com