PRÁVE SA STALO: Najmenej 22 ľudí zahynulo po obrovskom výbuchu uskladneného paliva!

Pri výbuchu paliva na severe Libanonu zahynulo najmenej 22 ľudí a 79 ďalších utrpelo zranenia. Červený kríž uviedol, že išlo o výbuch palivovej cisterny, libanonská televízia MTV uviedla, že išlo o sklad paliva.

Minister zdravotníctva povedal televízii Al-Džazíra, že palivová nádrž sa vznietila. MTV tiež uvádza, že niekoľko ľudí je stále nezvestných. Krajina čelí extrémnemu nedostatku pohonných hmôt a na ich distribúciu dohliada armáda.

Červený kríž na Twitteri uviedol, že k výbuchu došlo v severnej provincii Akkar.

V predchádzajúcom vyhlásení organizácia uviedla, že na mieste zasahujú záchranné tímy, ktoré odvážajú zranených a telá obetí do nemocníc. Príčiny výbuchu zatiaľ nie sú známe.

Na sociálnych sieťach sa objavilo video, na ktorom sú vidieť plamene a krik ľudí na mieste údajného výbuchu. Podľa agentúry AFP sa pravosť snímky zatiaľ nepodarilo overiť.

Libanon čelí hlbokej hospodárskej kríze, ktorá v posledných mesiacoch spôsobila kritický nedostatok paliva. Vo štvrtok vyšli ľudia do ulíc, aby protestovali proti zrušeniu dotácií na pohonné látky.

Libanonská armáda v sobotu nasadila vojakov na čerpacích staniciach, kde sa tvoria dlhé rady, pripomenula agentúra AFP.

Podľa miestnych médií rozzúrení ľudia na viacerých miestach zaútočili na cisterny s palivom. Armáda v sobotu uviedla, že zhabala tisíce litrov nezapočítaného benzínu a nafty.

Približne pred rokom došlo v bejrútskom prístave k veľkému výbuchu, ktorý zničil jeho veľkú časť, ako aj okolité obytné budovy. Viac ako 190 ľudí bolo zabitých a 6 000 zranených. Pozostalí hovoria o 218 obetiach.

Detonáciu zrejme vyvolalo veľké množstvo vysoko výbušného dusičnanu amónneho, ktorý bol v prístave roky nezabezpečený. Presné okolnosti výbuchu sú stále nejasné.

zdroj: AFP

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com