PRÁVE SA STALO! MOHUTNÁ EXPLÓZIA zrovnala so zemou stovky domov, 17 mŕtvych!

Výbuch pri meste Bogoso v západnej Ghane zrovnal so zemou stovky domov a zabil 17 ľudí. Ďalších 59 ľudí je zranených, informovala agentúra AFP, podľa ktorej výbuch spôsobil motocykel, ktorý sa zrazil s nákladným autom prevážajúcim výbušniny do bane na zlato.

K výbuchu došlo vo štvrtok okolo poludnia neďaleko mesta Bogoso. Zástupca vedúceho úradu pre riadenie katastrof Seji Saji Amedonu predtým uviedol, že výbuch zničil až 500 domov.

Videozáznamy zverejnené miestnymi médiami ukazovali tlejúce miesto výbuchu a trosky domov, opisuje agentúra Reuters.

Štyridsaťdva ľudí je ošetrovaných v zdravotníckych zariadeniach, niektorí z nich sú v kritickom stave, uviedol minister informácií Kojo Oppong-Nkrumah.

„Verejnosti sme odporučili, aby sa v záujme svojej bezpečnosti presunula z oblasti do okolitých miest,“ uviedla polícia a dodala, že úrady požiadali okolité mestá, aby pre pozostalých sprístupnili verejné miesta vrátane školských tried a kostolov.

Ghanský prezident Nana Akufo-Addo oznámil, že na mieste nešťastia medzi Bogoso a Bawdie pomáha aj armáda. „Je to skutočne tragická udalosť a v mene vlády vyjadrujem hlbokú sústrasť rodinám zosnulých,“ povedala hlava štátu.

 

zdroj: aljazeera.com

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com