PRÁVE SA STALO! Mohutná explózia v hoteli: Hlásia minimálne osem mŕtvych!

Silná explózia, ktorú zrejme spôsobil únik plynu, v piatok rozmetala veľkú časť vonkajších stien päťhviezdičkového hotela v centre hlavného mesta Kuby a úradníci oznámili, že zahynulo najmenej osem ľudí.

V 96-izbovom hoteli Saratoga však neboli ubytovaní žiadni turisti, pretože prechádzal rekonštrukciou, povedal havanský guvernér Reinaldo García Zapata pre denník komunistickej strany Granma.

Ranný výbuch, ktorý zdevastoval stavbu z 19. storočia v starej Havane, bol zrejme spôsobený únikom plynu, uvádza sa na twitterovom účte kancelárie prezidenta Miguela Díaza-Canela, ktorý sa na miesto vybral.

Uviedol, že zahynulo najmenej osem ľudí a že prebiehajú pátracie a záchranné práce po prípadných uviaznutých osobách.

Agentúra Granma uviedla, že miestne úrady informovali o 13 nezvestných a približne 30 známych zranených. Susedná škola bola evakuovaná a miestne médiá uviedli, že žiadne z detí nebolo zranené.

Polícia oblasť uzavrela, zatiaľ čo vo vnútri pracovali hasiči a posádky záchrannej služby.

Fotograf Michel Figueroa povedal, že prechádzal okolo hotela, keď „ma výbuch odhodil na zem a stále ma bolí hlava…. Všetko bolo veľmi rýchle.“

Yazira de la Caridad, matka dvoch detí, povedala, že výbuch otriasol jej domom vzdialeným jeden blok od hotela: „Celá budova sa pohla. Myslela som si, že je to zemetrasenie,“ povedala. „Stále mám srdce v dlani.“

Mayiee Pérezová povedala, že sa ponáhľala na miesto po tom, ako jej zavolal manžel Daniel Serra, ktorý pracuje v zmenárni v hoteli. Povedala, že jej povedal: „Som v poriadku, som v poriadku. Dostali nás von,“ ale odvtedy sa mu nemohla dovolať.

 

zdroj: apnews.com

Vložiť komentár

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com