PRÁVE SA STALO: Mierové rokovania medzi Ruskom a Ukrajinou sa práve skončili. Aký je výsledok?

Ruskí a ukrajinskí predstavitelia ukončili rozhovory v Bielorusku, ktorých cieľom bolo sprostredkovať mier uprostred prebiehajúceho konfliktu. Rozhovory trvali približne šesť hodín.

Mierové rokovania medzi vyslancami Ruska a Ukrajiny sa skončili. Nie je jasné, či rozhovory niečo priniesli. Ukrajina však požadovala stiahnutie všetkých ruských vojsk zo svojho územia vrátane Krymu a Donbasu.

Putin medzitým počas telefonátu s francúzskym prezidentom Emmanualom Macronom povedal, že je pripravený ukončiť boj, ak Ukrajina demilitarizuje, uzná ruskú zvrchovanosť nad Krymom a zabezpečí neutrálny štatút.

Obe strany sa vrátia do svojich hlavných miest na konzultácie pred druhým kolom rozhovorov, ktoré by sa mohlo uskutočniť v najbližších dňoch, cituje tlačová agentúra Reuters bieloruskú agentúru Belta news.

Očakávania mierového riešenia neboli pred pondelkovým stretnutím veľké.

Ukrajina uviedla, že chce prímerie a stiahnutie sa Ruska, zatiaľ čo Kremeľ povedal, že svoje stanovisko neoznámi. Ruskí vyjednávači hovorili o dosiahnutí dohody, ktorá je v záujme oboch strán.

 

 

Ako stránka sa nestotožňujeme a odsudzujeme ruskú agresiu proti Ukrajine. VOJNA NIE JE ŽIADNE RIEŠENIE a prináša skazu pre všetkých!

zdroj: bbc.com

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com