PRÁVE SA STALO! Malé lietadlo núdzovo pristálo na diaľnici!

Malé lietadlo muselo núdzovo pristáť na gorenjskej diaľnici na križovatke Brezje smerom na Jesenice. Komplikácia sa rieši a odstraňuje, ale diaľnica je zatiaľ čiastočne uzavretá.

Na diaľnici A2 pri meste Brezje na severe Slovinska sa v piatok popoludní zrútilo malé lietadlo, informovala polícia v Kranji. O stave lietadla ani o prípadných obetiach neboli bezprostredne podané žiadne správy.

Lietadlo vzlietlo z letiska Lesca. Všetko bolo normálne, kým sa pilot počas pristávania alebo vzletu neodpojil od frekvencie, na ktorej bol prihlásený, vysvetlilo letisko Lesca. Počas letu je pilot napojený na frekvenciu slovinského riadenia letovej prevádzky. Pilot oznámil ATC, že má problémy. Podľa neoficiálnych informácií mal pilot problémy s motorom a za týchto okolností sa rozhodol pristáť na diaľnici.

Na mieste nezvyčajnej udalosti zasahovali aj profesionálni hasiči z Kranja. Ako nám povedal Andraž Šifrer, veliteľ GARS Kranj, menšie lietadlo zrejme minulo pristávaciu dráhu letiska. Keďže bolo príliš nízko na to, aby sa k nemu dostalo, pilot sa rozhodol núdzovo pristáť na diaľnici. Pri výjazde na Brezie pristál na rolovacej dráhe a na zjazdovom pruhu a potom sa dostal do násypu, do ktorého mohol naraziť. Pilot aj cestujúci v lietadle vyviazli bez zranení. Predpokladá sa, že sú to Rakúšania. Lietadlo našťastie nebolo účastníkom dopravnej nehody a nenarazilo do žiadneho z áut na diaľnici.

Ako je zrejmé z fotografií, ide o lietadlo Aquila A220 nemeckej výroby.

V smere na Jesenské je už premávka zhustená a doprava sa pohybuje v predbiehacom pruhu, dodala polícia. Na palube sa nachádzali dve osoby, ale podľa prvých informácií sa im nič nestalo.

zdroj: dnevnik.si

 

Vložiť komentár

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com