PRÁVE SA STALO! Lietadlo so 126 cestujúcimi na palube pri pristávaní havarovalo a okamžite začalo horieť!

Lietadlo nízkonákladovej leteckej spoločnosti MD-80 so 126 cestujúcimi na palube sa v utorok zrútilo pri pristávaní na medzinárodnom letisku v Miami v dôsledku poruchy podvozku a okamžite začalo horieť.

Podľa denníka Miami Herald skončili traja ľudia v nemocnici.

Lietadlo spoločnosti RED Air z Dominikánskej republiky dostalo po pristátí na dráhe šmyk a čiastočne sa zastavilo na tráve. Následne sa vznietil. Na miesto udalosti vyrazili hasičské vozidlá a okamžite začali hasiť lietadlo.

Zo stroja medzitým vystupovali cestujúci, niektorí s deťmi, iní s batožinou.

„Keď hasiči dorazili na miesto, jedno z krídel bolo v plameňoch. Všetci cestujúci mohli vystúpiť z lietadla,“ uviedla hovorkyňa miamských hasičov Erika Benítezová.

„Ľudia boli vystrašení. Pri náraze som sa chytil sedadla, aby som nelietal zo strany na stranu,“ povedal pre Miami Herald pasažier Mauricio Davis.

Hovorca letiska Gregory Chin dodal, že kvôli nehode museli byť uzavreté dve dráhy na južnej strane letiska.

Zatiaľ nie je jasné, čo spôsobilo zlyhanie podvozku. Podľa mechanika Hectora Dejesusa sa vykonávala pravidelná údržba stroja. Dejesus naznačil, že mohlo ísť o chybu pilota. Celú situáciu prešetrí Federálny letecký úrad USA.

Spoločnosť RED Air bola založená len minulý rok, zamestnáva len približne 50 ľudí a vlastní tri stroje. Linka medzi Santo Domingom a Miami je zatiaľ jediná, ktorú pravidelne prevádzkuje.

zdroj: news.sky.com

Vložiť komentár

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com