PRÁVE SA STALO: Čelná zrážka v obci Dolné Zelenice si vyžiadala 7 zranených boli medzi nimi aj 3 deti!

Dopravní policajti boli včera, krátko pred 20:00 hodinou, privolaní k dopravnej nehode v obci Dolné Zelenice, v okrese Hlohovec.

29 ročný vodič tmavej Škody Octavia išiel po hlavnej ceste, v smere z obce Horné Zelenice. V aute sa okrem neho viezla 24 ročná žena a 3 ročný chlapec. Pri prejazde zákruty pravdepodobne neprispôsobil rýchlosť jazdy stavu vozovky a poveternostným podmienkam. S autom prešiel do protismeru, kde sa čelne zrazil s protiidúcim autom škoda Octavia, svetlej farby. Po zrážke ho odhodilo do neďalekej brány obecného úradu. V druhom aute sa viezla štvorčlenná rodina, 37 ročný vodič, 31 ročná žena a dve, 13 ročné a 7 ročné, dievčatá. Pri nehode utrpeli všetci 7 účastníci rôzne poranenia, s ktorými boli prevezení do okolitých nemocníc. Podľa predbežných vyjadrení by nemalo ísť o vážne zranenia. Policajti vodičov podrobili dychovým skúškam s negatívnymi výsledkami. Celková škoda na oboch autách a vstupnej bráne bola predbežne vyčíslená na 11 500 eur.
Policajti okolnosti a presnú príčinu nehody naďalej vyšetrujú.
Polícia eviduje, ako jednu z najčastejších príčin dopravných nehôd, práve neprispôsobenie jazdy stavu a povrchu vozovky. Najmä za tmy a zhoršeného počasia je potrebné znížiť rýchlosť jazdy tak, aby ste, čo možno najviac, znížili pravdepodobnosť šmyku.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com