POZOR, ZMENA! Vláda opäť zmierňuje niektoré opatrenia. Na čo sa môžeme tešiť?

Zlepšujúca sa epidemická situácia poskytuje ďalšie možnosti zmierňovania opatrení pri organizácii kultúrnych podujatí.

Ministerstvo kultúry (MK) SR upozorňuje, že na základe COVID semaforu pre kultúru je v niektorých okresoch povolená konzumácia v interiéri, zvyšujú sa skupiny v rámci hromadných prehliadok a s obmedzeniami odpadáva i podmienka, ktorá hovorí len o sediacich divákoch.

V oranžových okresoch, ktoré sú v 2. stupni ostražitosti (13 okresov) okrem kapacity pre sediacich divákov (maximálne 50 percent kapacity, najviac 250 návštevníkov v interiéri a 500 v exteriéri) je povolené aj státie – maximálne 50 osôb v interiéri alebo 100 osôb v exteriéri.

V žltých okresoch – 1. stupeň ostražitosti (2 okresy), kde sú limity pre sediacich návštevníkov 50 percent kapacity v interiéri alebo 75 percent v exterieri (pri zachovaní celkového počtu najviac 250 návštevníkov v interieri a 500 návštevníkov v exterieri), je povolené státie pri maximálnej kapacite do 100 osob v interieri alebo 250 osob v exterieri.

V oboch stupňoch ostražitosti je povolená konzumácia aj v interiéri s podmienkou maximálne štyri osoby alebo osoby zo spoločnej domácnosti pri jednom stole (oranžový okres) a maximálne šesť osôb alebo osoby zo spoločnej domácnosti pri jednom stole (žltý okres). Možná je tiež konzumácia v kinosálach.

V oranžových a žltých okresoch sa zvyšuje aj počet ľudí pri hromadných prehliadkach v galériách, múzeách či expozíciách. V oranžových okresoch sú povolené prehliadky v skupinách najviac do 15 osôb a v žltých okresoch hromadne prehliadky v skupinach najviac do 30 osob.

V druhom stupni ostražitosti (oranžová farba) sú od pondelka (24. 5.) okresy Bratislava I – V, Dunajská Streda, Liptovský Mikuláš, Nitra, Nové Zámky, Partizánske, Prievidza, Rožňava, Šaľa, Senec, Žarnovica, Žiar nad Hronom a Zlaté Moravce.

Do prvého stupňa ostražitosti (žltá farba) zaradili od pondelka okresy Hlohovec a Topoľčany.

Nové rozdelenie okresov podľa rizikovosti šírenia nového koronavírusu, platné od budúceho pondelka (31. 5.), bude známe v stredu (26. 5.) po zasadnutí vlády.

zdroj: TASR

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com