POZOR, ZMENA! Viaceré okresy na Slovensku menia plány, základné a materské školy ostanú zatvorené!

Napriek plánovanému otvoreniu škôl od začiatku budúceho týždňa ostanú školy v Humennom, Snine a Medzilaborciach aj naďalej zatvorené a žiaci základných škôl budú pokračovať v dištančnom vzdelávaní.

Rozhodnutie samospráv vzišlo na základe sobotného vyjadrenia Regionálneho úradu verejného zdravotníctva (RÚVZ) v Humennom, ktorý upozornil na skutočnosť, že v okresoch Humenné, Snina a Medzilaborce bol vo zvýšenej miere zastúpený britský variant vírusu SARS-CoV-2 B117.

Školy pre kritickú infraštruktúru

Neodporúčame otváranie škôl v našom regióne,“ uviedol RÚVZ v Humennom so svojom vyjadrení. Obnovenie prevádzky i prezenčnej výučby základných škôl závisí opätovne od stanoviska RÚVZ v Humennom.

Ako informoval Marián Škuba z tlačového referátu Mestského úradu v Humennom, v meste ostávajú zatvorené aj materské školy (MŠ). Pre deti zákonných zástupcov pracujúcich v kritickej infraštruktúre a pre deti zákonných zástupcov, ktorých povaha práce neumožňuje vykonávať ju z domácnosti sú aj naďalej k dispozícii MŠ Dargovských hrdinov, MŠ Mierová, MŠ Osloboditeľov, MŠ Partizánska, pokračuje aj prevádzka Školského klubu detí (ŠKD) ZŠ Kudlovská.

Okresy v III. stupni varovania

V pondelok 8. februára ostanú zatvorené aj školy v okrese Vranov n/Topľou. O ich otvorení sa rozhodne začiatkom týždňa až po vyhodnotení víkendového testovania. Pre deti rodičov pracujúcich v kritickej infraštruktúre bude aj naďalej k dispozícii Materská škola Sídlisko 1. mája 68. Žiaci prvého stupňa základných škôl v zriaďovateľskej pôsobnosti mesta Vranov nad Topľou pokračujú v dištančnej forme vyučovania.

Regionálny úrad verejného zdravotníctva vo Vranove nad Topľou a Okresný úrad vo Vranove nad Topľou z dôvodu prebiehajúceho víkendového testovania a z dôvodu zlej epidemiologickej situácie v okrese sa dohodli, že v pondelok 8. februára materské školy a základné školy v zriaďovateľskej pôsobnosti mesta zostanú zatvorené. Obnovenie prevádzky materských škôl, ako aj obnovenie prezenčnej výučby žiakov I. stupňa základných škôl závisí od stanoviska Regionálneho úradu verejného zdravotníctva Vranove nad Topľou, ktoré bude vydané najskôr v pondelok 8. februára,“ informovala hovorkyňa mesta Vranov n/Topľou Eva Fedorňáková. Rovnaký prístup zvolilo napríklad aj mesto Sabinov.

Okresy Humenné, Snina, Medzilaborce a Vranov n/Topľou sa podľa COVID automatu nachádzajú v III. stupni varovania.

Regionálny úrad verejného zdravotníctva v Trnave zakázal od pondelka 8. februára otvorenie všetkých predškolských a školských zariadení na území okresov Trnava, Hlohovec a Piešťany.

Vysoká miera 7-dňovej incidencie

Odvoláva sa na prijatý COVID automat a regionálne indikátory, podľa ktorých je epidemiologická situácia v okresoch Trnava a Hlohovec na úrovni 4. stupňa varovania a v okrese Piešťany na úrovni 3. stupňa varovania.

Vzhľadom na najvyšší stupeň varovania, vysokú mieru 7-dňovej incidencie, ktorá má len mierne klesajúci charakter, ako aj dokázanú prítomnosť vysokého percenta britskej mutácie v populácii, otvorenie škôl by mohlo viesť k ďalšiemu zhoršeniu epidemiologickej situácie vo výskyte ochorenia COVID-19,“ konštatoval regionálny hygienik v usmernení pre okresy Trnava a Hlohovec, ktoré sú podľa COVID automatu čierne. V prípade Piešťan v zdôvodnení zmenil len stupeň varovania, pretože okres je medzi červenými.

Najlepšia je Skalica

Predseda Trnavského samosprávneho kraja Jozef Viskupič informoval, že z dôvodu zlej epidemickej situácie zostane naďalej zatvorených aj všetkých 50 stredných škôl v kraji.

Z Trnavského samosprávneho kraja sú podľa COVID automatu medzi čierne okresy so IV. stupňom varovania zaradené okresy Trnava a Hlohovec.

Do III. stupňa varovania patria na základe epidemiologickej situácie okresy Dunajská Streda, Galanta, Piešťany a Senica. Najlepšia situácia v kraji je v okrese Skalica, ktorý je v II. stupni varovania.

 

zdroj: SITA

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com