POZOR! Zaočkovať sa už môžu dať aj nepedagogickí a odborní zamestnanci do 55 rokov!

Očkovať proti ochoreniu COVID-19 sa už môžu už aj nepedagogickí zamestnanci a odborní zamestnanci do 55 rokov. Vo svojom profile na sociálnej sieti to uviedol minister školstva Branislav Gröhling (SaS).

„Dnešným dňom je umožnené registrovať sa na očkovanie všetkým zamestnancom škôl a školských zariadení zaradených v sieti,“ priblížil rezort školstva na svojej webovej stránke.

Doplnili, že v očkovacích centrách sú dostupné termíny pre všetkých zamestnancov škôl a školských zariadení vo veku do 55 rokov (vrátane).

Na dni 27. februára až 5. marca je možná registrácia v očkovacích centrách v mestách Banská Bystrica, Bardejov, Bojnice, Bratislava, Brezno, Dunajská Lužná, Dunajská Streda, Galanta, Humenné, Ilava, Komárno, Košice, Levice a Michalovce. Tiež v Myjave, Partizánskom, Považskej Bystrici, Prešove, Rimavskej Sobote, Rožňave, Snine, Spišskej Novej Vsi, Starej Ľubovni, Svidníku, Topoľčanoch, Trebišove, Trnave, Trstenej, Vranove nad Topľou, Žiari nad Hronom a v Žiline.

Prihlasovanie je možné na webovej stránke http://old.korona.gov.sk/covid-19-vactination-teacher-18-55.html.

„Žiaľ, ešte nie sú dostupné termíny na očkovanie zamestnancov vo veku nad 56 rokov, keďže rezort zdravotníctva čaká na dodávku vakcín pre túto vekovú skupinu,“ doplnil Gröhling.

Rezort školstva dodal, že aktualizovaný vzor potvrdenia zamestnávateľa možno nájsť na stránke https://www.minedu.sk/ockovanie-zamestnancov-skol-a-skolskych-zariadeni/. Týmto potvrdením sa zamestnanci budú preukazovať v očkovacích centrách.

 

zdroj: SITA, Ilustračné foto: SITA/(AP Photo/Ted S. Warren, File)

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com