POZOR! Veľká ZMENA! Na druhom kole sa môžu zúčastniť aj ľudia, ktorí sa neotestovali v prvom!

Úrad vlády dodatočne uviedol, že druhého kola celoplošného testovania sa môžu zúčastniť aj ľudia, ktorí sa neotestovali v prvom.

„Účasť na druhom kole testovania antigénovými testami spadá pod neodkladné vyšetrenie, a môžu sa ho preto zúčastniť aj občania bez certifikátu z 1. kola celoplošného testovania,“ napísal vo svojom stanovisku Úrad vlády SR. 

Doteraz to tak nebolo, aj keď politici tvrdili niečo iné. Problém bol v tom, že na aktuálny víkend síce platila výnimka, ale ľudia mohli zo zákazu vychádzania odísť len na PCR test, nie na antigénový štátny.

Vo štvrtok o tom informovalo aj ministerstvo zdravotníctva, ktoré explicitne uviedlo, že osoba, ktorá sa nezúčastnila na prvom kola testovania antigénovými testami, na druhé kolo ísť nesmie. Po pár hodinách túto informáciu rezort zo sociálnej siete stiahol, no bez dodatočného vysvetlenia.

Druhé kolo celoplošného testovania bude 7. a 8. novembra v okresoch, v ktorých počas prvého testovania bolo pozitívne testovaných viac ako 0,7 percenta ľudí.

Pre vysvetlenie. Druhého kola sa budú môcť zúčastniť aj ľudia, ktorí v prvom kole na teste vôbec neboli!

Celé znenie uznesenia tu:

Uznesenie vlády SR č. 693 z 28. októbra 2020 k návrhu na ďalšie rozšírenie opatrení v rámci vyhláseného núdzového stavu podľa čl. 5 ústavného zákona č. 227/2002 Z. z. o bezpečnosti štátu v čase vojny, vojnového stavu, výnimočného stavu a núdzového stavu v znení neskorších predpisov vyhláseného uznesením vlády Slovenskej republiky č. 587 z 30. septembra 2020 upravuje výnimku zo zákazu vychádzania pre osobu „za účelom neodkladného lekárskeho vyšetrenia“.  Účasť na druhom kole testovania antigénovými testami spadá pod neodkladné vyšetrenie, a môžu sa ho preto zúčastniť aj občania bez certifikátu z 1. kola celoplošného testovania.

zdroj: vlada.gov.sktvnoviny.sk

 

 

 

 

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com