POZOR VAROVANIE METEOROLÓGOV: Na Štedrý večer bude pršať, pripravte sa na mimoriadne silnú poľadovicu

Počasie bude na vianočné sviatky extrémne. Teplotne aj zrážkovo. Bez snehu budú v Bratislave, ako aj na západnom Slovensku, biele čaká stredné a východné Slovensko. Aj to iba z dôvodu, že sa tam v uplynulých dňoch vytvorila snehová pokrývka. Postupne sa však výrazne oteplí a sneh sa začne topiť na celom území Slovenska.

Predpoveď meteorológov je zimné Vianoce skeptická. Do poslednej chvíle totiž nebolo isté, aké vlastne budú. “Predpoveď totiž komplikovalo frontálne rozhranie, ktoré sa aktuálne nachádza nad oblasťou strednej Európy a ktoré pokazí zasnežené a mrazivé Vianoce na celom území. Teplý vzduch začne prenikať presne na Štedrý deň a ako budeme usadať k štedrovečernému stolu, tak sa teplejšia vzduchová hmota dostane už nad celé územie Slovenska. Studený vzduch, ktorý k nám ešte aj teraz prúdi sa tak stiahne v noci na 24. decembra a k slovu sa dostane teplejší vzduch. Na Štedrý deň budú maximálne teploty už na takmer celom Slovensku nad bodom mrazu a na západnom Slovensku sa budú blížiť až k nezvyčajným +8 °C,” informuje imeteo.sk.

Veľký pozor si treba dať na Štedrý deň ráno. Bude to súvisieť s prílevom teplejšieho vzduchu nad studený. “Pri výmene studeného prúdenia za teplé bude totiž dochádzať k nebezpečnej situácii. Chladná vzduchová hmota sa bude nachádzať v nižších výškach, zatiaľ čo teplejšia vzduchová hmota sa už na Štedrý deň natlačí rýchlo do vyšších polôh. Na Štedrý deň ráno tak na západnom Slovensku budú padať zrážky kvapalné, ktoré však v nižších výškach začnú zamŕzať. Na Štedrý deň ráno tak na mnohých miestach západného Slovenska a postupne aj na strednom Slovensku hrozí mimoriadne silná poľadovica,” konštatuje imeteo.sk

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com