POZOR! Už viac ako 10-tisíc Slovákov uverilo pochybnej súťaži o luxusný ekologický dom

Viac ako 10-tisíc Slovákov šíri na sociálnej sieti pochybnú súťaž o luxusný ekologický dom.

Upozornila na to Polícia SR vo svojom profile Hoaxy a podvody. Možnosť vyhrať takýto dom ľudom ponúka stránka „Ekologické stavby“. Polícia upozorňuje, že ide o nedávno vytvorenú stránku, navyše bez podrobnejších kontaktných údajov, akými sú napríklad webstránka, e-mail či telefónne číslo. Polícia preto varuje ľudí, že môže ísť o podvod.

Podmienkou zapojenia sa do súťaže je „like“ pre stránku, zdieľanie príspevku a označenie troch osôb. Polícia upozorňuje, že zdieľanie príspevku nemôže byť súťažnou podmienkou, pretože to zakázal už samotný prevádzkovateľ sociálnej siete. Podľa orgánov činných v trestnom konaní preto môže mať zapojenie sa do súťaže dva výsledky. Prvý, že stránka časom zmení svoj názov aj účel a ľudia tak budú sledovať stránku, ktorú vôbec nechceli. V horšom prípade však podľa polície môže dôjsť aj k zneužitiu osobných údajov ľudí, ktorých bude stránka kontaktovať ako údajných výhercov.

Polícia dodáva, že kontajnerové ekologické domy, ktoré stránky „Ekologické stavby“ vydáva za svoje diela, viacerí komentujúci označili ako domy, ktoré už niekoľko rokov stoja v Írsku a sú projektom britskej spoločnosti.

 

 

 

 

 

zdroj: SITA, Hoaxy a podvody – Polícia SR

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com