POZOR! Už o chvíľu pribudnú tisícky voľných termínov na očkovanie pre seniorov!

Miesta pre seniorov nad 70 rokov sa pre Bratislavský a Trnavský kraj otvoria o 18.30 h.

V stredu večer by malo pribudnúť viac ako 8000 voľných termínov na očkovanie pre seniorov nad 70 rokov vakcínou od konzorcia Pfizer/BioNTech. Rovnako pribudnú termíny určené pre ľudí vo veku 60 až 70 rokov na očkovanie vakcínou od AstraZenecy. TASR o tom v stredu informovala hovorkyňa Ministerstva zdravotníctva (MZ) SR Zuzana Eliášová.

„Aby sa znížilo riziko technických komplikácií, sa voľné pozície rovnako ako v utorok (9. 3.) budú otvárať v polhodinových intervaloch podľa krajov,“ spresnila s tým, že v rovnakých časoch bude zároveň otvorená aj časť kapacít na očkovanie pre ľudí vo veku 60 až 70 rokov. Počas stredy a štvrtka (11. 3.) bude otvorených približne 45.000 termínov na očkovanie pre túto vekovú kategóriu.

Miesta pre seniorov nad 70 rokov sa pre Bratislavský a Trnavský kraj otvoria o 18.30 h. Očkovanie bude možné v Nemocnici s poliklinikou Dunajská Streda, v Univerzitnej nemocnici s poliklinikou Milosrdní bratia a Nemocničnej – všeobecnej nemocnici v Malackách.

O 19.00 h bude umožnené prihlasovanie seniorov nad 70 rokov pre Trenčiansky a Nitriansky kraj. Pôjde o Svet zdravia Nemocnicu Topoľčany, Nemocnicu s poliklinikou Myjava so sídlom v Myjave, Fakultnú nemocnicu s poliklinikou Nové Zámky a Hospitale – všeobecnú nemocnicu Šahy.

Pre Žilinský a Banskobystrický kraj sa spustí registrácia na očkovanie pre ľudí nad 70 rokov o 19.30 h. Pôjde o nemocnice Svet zdravia Žiar nad Hronom, Svet zdravia Rimavská Sobota, Dolnooravskú nemocnicu s poliklinikou MUDr. L. Nádaši Jégého Dolný Kubín a Hornooravskú nemocnicu s poliklinikou Trstená, Nemocnicu s poliklinikou Brezno, Nemocnicu Agel Zvolen a Všeobecnú nemocnicu s poliklinikou Veľký Krtíš.

Pre Prešovský a Košický kraj sa registrácia spustí o 20.00 h. Očkovanie bude možné v Nemocnici s poliklinikou Spišská Nová Ves, Nemocnici s poliklinikou Trebišov, Nemocnici arm. generála L. Svobodu Svidník, Ľubovnianskej nemocnici v Starej Ľubovni, vo všeobecnej nemocnici Železničné zdravotníctvo Košice, Vranovskej nemocnici vo Vranove nad Topľou a v Nemocnici Agel v Levoči.

OD 18:30 OTVÁRAME NOVÉ TERMÍNY NA OČKOVANIE✌️💉

Dnes budeme otvárať termíny na očkovanie vakcínou od spoločnosti Pfizer…

Uverejnil používateľ Ministerstvo zdravotníctva Slovenskej republiky Streda 10. marca 2021

zdroj: TASR

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com