POZOR! Úrad verejného zdravotníctva zmenil podmienky pre pendlerov

Pendleri, ktorí nespĺňajú definíciu plne zaočkovanej osoby, budú môcť prísť na územie Slovenska bez toho, aby museli ísť do domácej karantény. Budú však potrebovať negatívny výsledok RT-PCR testu, nie starší ako sedem dní. Takéto osoby sa budú musieť raz do mesiaca zaregistrovať na portáli eHranica. 
Účinnosť: 30. august 2021
Prehľad zmien:
Ruší sa prechodné ustanovenie, ktoré stanovovalo platnosť režimu pre pendlerov do 1. septembra.
Čo to znamená:
Pendleri (sú definovaní v paragrafe 7 vyhlášky č. 231), ktorí nespĺňajú definíciu plne zaočkovanej osoby, budú môcť chodiť na územie Slovenskej republiky bez povinnosti domácej karantény aj po uplynutí 1. septembra, ak sa preukážu negatívnym výsledkom RT-PCR testu, ktorý nie je starší ako 7 dní (toto platilo aj do 1. septembra). Takéto osoby sa budú musieť raz do mesiaca zaregistrovať na portáli eHranica (kompletne zaočkovaným osobám vrátane pendlerov stačí registrácia raz za 6 mesiacov).
O zrušení prechodného ustanovenia pre pendlerov sa rozhodlo na medzirezortnej úrovni s tým, že sa zohľadnili argumenty zainteresovaných strán.
Ľuďom naďalej dôrazne odporúčame dať za zaočkovať proti COVID-19, pretože ide o najúčinnejší spôsob, ako zabrániť šíreniu nákazy, zvýšenému počtu hospitalizácií a následnému preťaženiu zdravotníckeho systému.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com