POZOR! Táto krajina bude od stredy povoľovať vstup do krajiny len plne očkovaným turistom!

Zdieľajte článok na

Malta bude od stredy 14. júla povoľovať prekračovanie svojich hraníc len turistom plne zaočkovaným proti covidu-19. Deťom cestujúcim s rodičmi bude stačiť negatívny PCR test, oznámil v piatok maltský minister zdravotníctva Chris Fearne.

Malta doteraz vyžadovala od ľudí cestujúcich z väčšiny európskych krajín doklad o očkovaní alebo negatívny test na koronavírus.

Podľa vlády si prísnejšie pravidlá vyžiadala epidemická situácia – počet aktívnych prípadov v ostrovnom štáte sa za posledných desať dní zvýšil päťnásobne.

“Sme prvou krajinou v Európe, ktorá pristúpila k tomuto kroku,” povedal minister o uzavretí hraníc pre neočkované osoby. “V posledných dňoch väčšina nových prípadov súvisela s cestovaním – boli to ľudia, ktorí prišli zo zahraničia, alebo Malťania, ktorí cestovali cez hranice a vracali sa. Väčšina z nich boli neočkovaní turisti,” povedal minister.

Maltské úrady v piatok oznámili, že za posledný deň bola potvrdená nákaza u 96 ľudí. Noviny Times of Malta uviedli, že už štvrtý deň po sebe sa počet nových prípadov oproti predchádzajúcemu dňu zdvojnásobil.

Malta má približne 450 000 obyvateľov a najvyšší podiel ľudí zaočkovaných proti kovidu-19 v EÚ – 346 000 ľudí, teda 79 % dospelej populácie, už dostalo obe dávky vakcíny.

zdroj: ČTK

ONLINE NABYTOK:

onlinenabytok


Zdieľajte článok na