POZOR! Prichádzate na Slovensko zo zahraničia? Menia sa tieto pravidlá!

Po príchode z rizikovej krajiny sa veková hranica detí pri povinnosti otestovať sa alebo preukazovať sa negatívnym výsledkom testu zvyšuje zo sedem na desať rokov.

Osoby prichádzajúce na územie Slovenska sa okrem PCR testu môžu preukazovať aj negatívnym výsledkom antigénového testu vykonaného na území Česka alebo Rakúska, ktorý nie starší ako 72 hodín. Po príchode z rizikovej krajiny sa zároveň veková hranica detí pri povinnosti otestovať sa alebo preukazovať sa negatívnym výsledkom testu zvyšuje zo sedem na desať rokov (testovanie detí do desať rokov naďalej môže v odôvodnených prípadoch nariadiť regionálny úrad alebo ošetrujúci lekár). Informovala o tom hovorkyňa Úradu verejného zdravotníctva SR (ÚVZ SR) Daša Račková. Zmeny sú v platnosti od piatka 18. decembra.

ÚVZ SR ďalej upozorňuje, že osoby, ktoré prepravujú svojich blízkych z/na medzinárodné letiská na území Česka, Poľska, Maďarska a Rakúska, sa najneskôr pri odchode zo Slovenska musia zaregistrovať na https://naletisko.mzv.sk/. Pri kontrole sa musia preukázať vytlačeným potvrdením tejto registrácie a letenkou prepravovanej osoby alebo jej elektronickou kópiou. Cestu sú povinné vykonať výhradne cez územie členských štátov Európskej únie (EÚ) bez zastavenia (s výnimkou zastavenia na nevyhnutné tankovanie pohonných látok a nástup či výstup prepravovanej osoby).

 

zdroj: SITA

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com