POZOR! Polícia varuje občanov: NECHOĎTE dvakrát na testy, dostanete sa do problémov

Polícia na sociálnej sieti facebook varuje občanov aby nechodili dvakrát na test.

„Z prvého kola celoplošného testovania evidujeme desiatky prípadov, kedy občania, ktorým vyšiel pozitívny výsledok namiesto toho, aby išli do karantény, vybrali sa znova otestovať na ďalšie odberné miesto.

Príčinami sú často krát nezmyselná zvedavosť na výsledok druhého testu, panika z pozitívneho testu, alebo jednoducho odhodlanie obchádzať pravidlá. Treba si však uvedomiť, že ide o vážne ohrozenie verejného zdravia a polícia sa bude k takýmto prípadom stavať nekompromisne.

Opakujeme, že pozitívne testovaní tak urobili napriek poučeniu a jednoznačnému varovaniu, aby išli okamžite do karantény. Takéto konanie je neprípustné a svojím konaním vystavujú nebezpečenstvu ďalších čakajúcich ľudí a členov odberných tímov.

Pripomíname, že predstavitelia samospráv myslia aj na prípady, kedy je na Covid 19 pozitívna aj osoba bez domova a zriadili tzv. karanténne miesta. Polícia aktívne rieši uvedené prípady z prvého testovania a konanie občanov vyšetruje aj ako podozrenie zo spáchania trestného činu šírenia nebezpečnej nákazlivej ľudskej choroby.

Aj preto Vás vyzývame, aby ste v prípade pozitívneho testu rešpektovali opatrenia, a išli do karantény.

Viac informácií o tom, čo robiť keď som po testovaní negatívny alebo pozitívny je na www.somzodpovedny.sk.,” uviedla Polícia na facebooku.

 

 

zdroj:Polícia Slovenskej republiky

 

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com