POZOR! Polícia upozorňuje na podvodnú ponuku práce balenia rúšok. MÔŽU VÁS TO STÁŤ DESIATKY EUR!

Inzerát vyžaduje za sprostredkovanie práce poplatok 25 eur.

Polícia upozorňuje verejnosť na podvodnú ponuku práce, ktorá sa šíri najmä na Facebooku a týka sa balenia rúšok. Ako policajti ďalej na sociálnej sieti v profile Hoaxy a podvody – Polícia SR upozorňujú, ide o ponuku práce z domu, pričom za každú zabalenú krabicu rúšok ponúkajú podvodníci zárobok 200 eur. Zároveň sľubujú, že sa postarajú o všetku administratívu a logistiku.

Inzerát záujemcov podľa polície vyzýva na komunikáciu výhradne cez e-mail a žiada po nich zaslanie osobných údajov a vyplatenie zálohy 25 eur na zahraničný účet. „Podvodníci zverejňujú svoju ponuku pod hlavičkou personálnej agentúry Index Nosluš a v podpise je uvedené meno jednej z ich zamestnankýň, aby inzerát dostal punc dôveryhodnosti,” uvádza polícia. Samotná spoločnosť pritom zdôrazňuje, že nikdy nevyžaduje platbu vopred. Zároveň mailová komunikácia zo strany spoločnosti vždy prichádza z domény @indexnoslus.sk.

Polícia pripomína, že pri inzerátoch na sociálnych sieťach je potrebné overovať, či spoločnosť, ktorá inzerát zverejnila, reálne existuje. To znamená overiť si názov firmy, jej sídlo a ďalšie kontaktné údaje. ”Ak ste prijali email, v ktorom od Vás niekto žiada peniaze, odporúčame Vám vždy kontaktovať adresáta a danú spoločnosť. Neposielajte platby na účet, ak neviete, komu a za čo platíte,” uvádza polícia. V prípade, že niekto „naletel” a prišiel o peniaze, mal by to oznámiť na políciu. „To, že ste prišli o menšiu sumu peňazí neznamená, že podvodník na podvode nezbohatol. Takéto typy podvodov pracujú na báze verejnosti a preto je predpoklad, že podvedených je oveľa viac, čím sa zvyšuje aj škoda,” dodala polícia.

 

TOHTO JE PLNÝ FACEBOOK: PODVODNÉ PONUKY NA BALENIE RÚŠOK DOMA VÁS MÔŽU STÁŤ DESIATKY EUR

Viacerí ste nás upozornili na…

Uverejnil používateľ Hoaxy a podvody – Polícia SR Štvrtok 14. januára 2021

 

zdroj: SITA,  Hoaxy a podvody – Polícia SR

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com