POZOR! Polícia sprísňuje kontrolu opatrení, kontroluje hranice okresov aj vlaky, nechoďte na pohreb Milana Lučanského

Polícia pripravuje opatrenia v súvislosti s pohrebom policajného exprezidenta Milana Lučanského, ktorý bude v piatok 8. januára. Opatrenia majú zabrániť tomu, aby bola zneužitá jeho pamiatka. Na dnešnej tlačovej konferencii to povedal dočasný policajný prezident Peter Kovařík.

Rodine zároveň vyjadril úprimnú sústrasť. Lučanský zomrel v stredu 30. decembra po tom, ako sa 29. decembra v Ústave na výkon trestu odňatia slobody v Prešove pokúsil o samovraždu.

„Jedna cesta je zabezpečenie pravidiel, druhá je ignorovať ich,“ povedal Kovařík. Podľa neho by Lučanský nechcel, aby bola jeho pamiatka uctená spôsobom, ktorý nie je v súlade so zákonom. Doplnil, že on sám sa zasadzoval za to, aby sa pravidlá rešpektovali. Zdôraznil, že polícia bude na pohrebe kontrolovať negatívne testy na koronavírus.

„Sme v kritickej situácii na Slovensku, pandemická situácia je krízová, zomierajú nám ľudia, zomierajú nám zdravotníci,“ uviedol dočasný prezident Policajného zboru Peter Kovařík.

Polícia od pondelka prijíma opatrenia, aby zamedzila šíreniu nebezpečného vírusu. Razantne zvýšili opatrenia v Nitrianskom kraji a od stredy po 16.00 h zvýšili opatrenia na celom Slovensku.

„Vyzývame občanov, aby zvážili potrebnosť vychádzania von,“ uviedol Kovařík.

 

zdroj: SITA

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com