POZOR! Od zajtra sa pripravte na kontroly: Polícia bude hliadkovať aj na hraniciach okresov!

Polícia zintenzívnila kontroly dodržiavania prijatých opatrení proti pandémii: či už to je nosenie rúšok, povinnosť karantény, obmedzené fungovanie prevádzok alebo opodstatnenosť pohybu osôb v čase zákazu vychádzania.

Zvýšili sa tiež kontroly na hraniciach. Zvládanie pandémie však nie je len o represii a zvýšených kontrolách, dodržiavanie pravidiel je zodpovednosťou nás všetkých. Viac povedali minister vnútra a prezident Policajného zboru.
 „Toto nie je o tom, či sa niekomu podarí prekĺznuť cez policajnú kontrolu. Ale ľudia by si v prvom rade mali uvedomiť, že dodržiavaním opatrení chránia svoje životy a životy svojich blízkych,“ povedal Roman Mikulec – minister vnútra SR v rozhovore pre Aktuality.sk. Keď to bude potrebné, bude polícia vykonávať kontroly ešte striktnejšie.
Od soboty (dňa 27. februára) budú kontroly ešte intenzívnejšie. Policajti v súvislosti so šírením ochorenia na Covid-19 budú kontrolovať dodržiavanie protipandemických opatrení na hraniciach okresov označených čiernou farbou.
Tieto kontroly budú prebiehať až do ukončenia opatrení.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com