POZOR! Od zajtra platia tieto nové zmeny v hygienických opatreniach pri vstupe na Slovensko

Od 9. novembra 2020 platí nová vyhláška Úradu verejného zdravotníctva Slovenskej republiky č. 22/2020, ktorou sa nariaďujú opatrenia pri ohrození verejného zdravia ku karanténnym povinnostiam osôb po vstupe na územie Slovenskej republiky.

NAJDÔLEŽITEJŠIE ZMENY

Po príchode z tzv. červených krajín do domácej izolácie už nie je potrebné hlásiť sa regionálnemu úradu verejného zdravotníctva, ale iba svojmu ošetrujúcemu lekárovi – v tomto prípade platí povinná registrácia na http://koronagov.sk/ehranica, regionálne úrady teda tieto informácie dostanú automaticky. Osoby prichádzajúce na územie SR pozemnou hranicou s Ukrajinou musia podstúpiť antigénové testovanie na hranici.

Ruší sa limit 30-kilometrovej vzdialenosti od otvoreného hraničného priechodu pre pendlerov, ktorí žijú na Slovensku a pracujú v susedných štátoch. Po novom medzi výnimky patria všetky osoby, ktoré majú na území susedného štátu pracovný pomer alebo miesto výkonu práce, musia však túto skutočnosť preukázať.

Limit 30 kilometrov ostáva v platnosti pre osoby žijúce v susedných štátoch a pracujúce na území Slovenska, rovnako ako aj pre občanov Slovenska žijúcich v susedných štátoch (bez ohľadu na miesto výkonu práce).

Žiaci a študenti žijúci v ČR a študujúci na Slovensku, resp. žijúci na Slovensku a študujúci v ČR, sa musia pri prechode hraníc preukázať potvrdením vydaným školou, že vyučovanie prebieha prezenčnou formou.

Spresňuje sa definícia výnimky pre ľudí pracujúcich v kultúre, výskume či vede pre prechod hranicou s Českou republikou.

 

zdroj:Ministerstvo vnútra SR

 

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com