POZOR: Od soboty na Slovensku platí zákaz vychádzania a aj tieto nové opatrenia!

Zdieľajte článok na

Ústredný krízový štáb SR rozhodol o sprísnení opatrení na zabránenie šíreniu koronavírusu:

Od soboty 24. októbra do nedele 1. novembra bude platiť na celom území SR zákaz vychádzania.

Výnimky zo zákazu vychádzania mimo bydliska bez testu budú mať ľudia:

V čase od 01.00 h do 05.00 h,
Počas cesty na testovanie,
Počas cesty do práce a pri vyprevadení dieťaťa do školy,
Počas cesty do najbližších potravín, lekárne, k lekárovi, pri starostlivosti o blízku osobu, na poštu, do banky, do poisťovne, do čistiarne, autoservisu, čerpacej stanice, ďalej venčenia do 100 metrov od bydliska a pohrebu,
Pobyt v prírode v okrese bydliska,
Dojazd do bydliska do 25. októbra.

Od pondelka 26. októbra budú na mesiac zatvorené všetky školy okrem jaslí, škôlok a prvého stupňa základných škôl.

Pre okresy Dolný Kubín, Tvrdošín, Námestovo a Bardejov platia prísnejšie pravidlá. Pokiaľ obyvatelia nebudú mať výsledok testu, môžu vychádzať von:

V čase od 01.00 h do 05.00 h,
Počas cesty na testovanie,
Počas cesty do práce a pri vyprevadení dieťaťa do školy,
Počas cesty do najbližších potravín, lekárne, k lekárovi, pri starostlivosti o blízku osobu, venčenia do 100 metrov od bydliska a pohrebu,
Dojazd do bydliska do 25. októbra.

Ak sa preukážu negatívnym výsledkom testu, platia pre nich výnimky:

Môžu ísť do zamestnania, odprevadiť dieťa do školy, môžu ísť na poštu, do banky, autoservisu, čerpaciu stanicu, do prírody, ale iba vo svojom okrese a mimo extravilánu obce.

Budú sa konať obidve avizované celoplošné testovania vrátane pilotného testovania v okresoch Dolný Kubín, Tvrdošín a Námestovo na Orave a okresu Bardejov, ktoré sa začína v piatok 23. októbra a potrvá do nedele 25. októbra. Prvé kolo celoplošného testovania je naplánované od piatka 30. októbra do 1. novembra, druhé kolo má byť od 6. do 8. novembra.

Zákaz vychádzania bude predĺžený na tri týždne, podmienky výnimiek zo zákazu sa budú postupne meniť tak, aby sa obyvatelia zúčastnili celoplošného testovania.

Vláda nenariadila zatvorenie obchodných centier, obchodov ani prevádzok. Minister hospodárstva Richard Sulík (SaS) sa v súvislosti s prevádzkami očakáva, že sa samé rozhodnú ostať počas týždňa (od 24. októbra do 1. novembra) zatvorené.

zdroj: rtvs


Zdieľajte článok na

You Might Also Like