POZOR! Od pondelka sa menia pravidlá na hraniciach. Týkajú sa aj pendlerov

Alternatívou k povinnej registrácii a izolácii je možnosť preukázať sa negatívnym výsledkom RT-PCR testu na ochorenie COVID-19 nie starším ako 72 hodín.

Od pondelka 16. novembra sa menia pravidlá na hraničných priechodoch Slovenska so susednými krajinami. Poľsko, Maďarsko a Rakúsko budú na základe novej metodiky ECDC zaradené do zoznamu tzv. červených krajín. Informovala o tom hovorkyňa Prezídia Policajného zboru Denisa Bárdyová.

Pre osoby vstupujúce na územie Slovenskej republiky z týchto krajín bude platiť povinnosť zaregistrovať sa na webovej stránke http://korona.gov.sk/ehranica najneskôr pri vstupe a povinnosť ísť do izolácie v domácom prostredí do doby získania negatívneho výsledku RT PCR testu na ochorenie COVID-19. Ak výsledok testu nezískajú a priebeh izolácie je bezpríznakový, tak izolácia končí dovŕšením desiateho dňa. Nákladná doprava bude hranice prekračovať bez obmedzenia, tranzit bude povolený za podmienky prejsť územím do 8 hodín bez zastavenia, výnimkou je čerpanie pohonných hmôt.

Alternatívou k povinnostiam registrácie a izolácie je podľa Bárdyovej možnosť preukázať sa negatívnym výsledkom RT-PCR testu na ochorenie COVID-19 nie starším ako 72 hodín, ktorý bol vykonaný v laboratóriách mimo územia Slovenskej republiky. Výnimku budú mať tzv. pendleri, ktorí majú mať so sebou vyplnené a potvrdené tlačivo od zamestnávateľa o tom, že pracujú na území susedného štátu.

Zároveň polícia informovala, že od pondelka 16. novembra sa už na vonkajšej hranici s Ukrajinou nebude vykonávať testovanie osôb vstupujúcich na územie Slovenskej republiky antigénovými testami.

 

zdroj: SITA

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com