POZOR: Od pondelka príde k zmene režimu na našich hraniciach!

Susedné krajiny Poľsko, Maďarsko a Rakúsko budú od 16. novembra 2020 na základe novej metodiky ECDC zaradené do zoznamu tzv. červených krajín.

Kontrolu dodržiavania nových povinností uvedených vo vyhláške Úradu verejného zdravotníctva SR k povinnostiam osôb po vstupe na územie SR budú na hraniciach vykonávať policajti. Tieto kontroly budú náhodné.

Slovenská republika zatiaľ nepristúpila k zatvoreniu hraničných priechodov

Pre osoby vstupujúce na územie SR od 16. novembra 2020 od 07:00 hod. z Poľska, Česka, Rakúska a Maďarska bude platiť

1.VARIANT
Povinnosť zaregistrovať sa na web stránke http://korona.gov.sk/ehranica, najneskôr pri vstupe,
Povinne ísť do izolácie v domácom prostredí (do doby získania negatívneho výsledku RT PCR testu na ochorenie Covid-19; ak výsledok testu nezískate a priebeh izolácie je bezpríznakový, tak izolácia končí dovŕšením 10. dňa).

2.VARIANT
Alternatívne k povinnostiam registrácie a izolácie sa môžu osoby preukázať negatívnym výsledkom RT-PCR testu na ochorenie Covid-19 nie starším ako 72 hodín vykonaným v laboratóriách mimo územia SR.

NÁKLADNÁ DOPRAVA A TRANZIT

Nákladná doprava bude prekračovať vnútorné hranice bez obmedzenia.
Tranzit bude povolený za podmienky prejsť územím SR do 8 hodín bez zastavenia, okrem čerpania PHM.

PENDLERI
Pendlerom odporúčame mať so sebou vyplnené a potvrdené tlačivo od zamestnávateľa o tom, že pracujú na území susedného štátu.
Vzor takéhoto tlačiva je v prílohe aktuálne platnej vyhlášky Úradu verejného zdravotníctva SR, resp. na ich internetovej stránke.
Pri pendleroch, ktorí bývajú na Slovensku a dochádzajú do zamestnania v zahraničí bola zrušená vzdialenosť 30 km od otvoreného hraničného priechodu.

UKRAJINA
Od 16. novembra 2020 sa už nebude vykonávať na vonkajšej hranici s Ukrajinou testovanie osôb vstupujúcich na územie Slovenskej republiky antigénovými testami.

Kompletné info o nových opatreniach tu
https://www.minv.sk/…/vestnik_vlady…/ciastka_16_2020.pdf

 

 

zdroj: Polícia SR – Nitriansky kraj

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com