POZOR! Necestujte do Nitry. Polícia od rána kontroluje vjazdy do mesta a pýta si od vodičov potvrdenia

Regionálny úrad verejného zdravotníctva v Nitre nariadil pre Nitriansky okres obmedzenie počtu zákazníkov v prevádzkach tak, aby na jedného pripadalo najmenej 25 metrov štvorcových predajnej plochy. Pokiaľ je prevádzka menšia ako 25 metrov štvorcových, môže v nej byť len jeden zákazník.

Zároveň rozhodol aj o zatvorení predškolských zariadení. Tento zákaz sa nevzťahuje na škôlky a jasle, ktoré sa starajú o deti zamestnancov orgánov štátnej správy, zamestnancov úseku kritickej infraštruktúry, zdravotníckych pracovníkov a ostatných zamestnancov zabezpečujúcich chod hospodárstva a verejného života.

Práca formou home office

Zamestnávateľom Regionálny úrad verejného zdravotníctva v Nitre nariadil uplatniť prácu formou home office všade tam, kde to povaha práce umožňuje. Vyhláška zverejnená vo vestníku vlády nadobudla účinnosť 5. januára.

Sprísnenie opatrení požadoval Okresný krízový štáb v Nitre. Dôvodom je aktuálna situácia s ochorením COVID-19 v regióne, ktorú primátor Nitry Marek Hattas označil za kritickú.

Opatrenia pre výrobné podniky

Krízový štáb žiadal aj ďalšie opatrenia, ktoré by sa mali týkať výrobných podnikov, o tých majú rozhodnúť iné inštitúcie.

Podpredsedníčka vlády Veronika Remišová v tejto súvislosti napísala, že na rokovaní vlády tento týždeň navrhne pre Nitru podobný režim, ako platil pre Oravu, teda opakované lokálne testovanie a ešte prísnejšie opatrenia, ako platia vo zvyšku Slovenska.

Okres Nitra dosahuje už niekoľko dní najvyšší nárast počtu ochorení spomedzi všetkých okresov Slovenska. Fakultná nemocnica v Nitre je podľa jej riaditeľa Milana Dubaja na hrane svojich možností. Hospitalizovaných má približne 200 pacientov s diagnózou COVID-19, v pondelok Dubaj informoval, že v nej zomrelo 10 pacientov za 24 hodín.

TV Markíza uvádza, že vjazdy do Nitry od dnešného dňa stráži polícia, ktorá od ľudí pýta potvrdenie od zamestnávateľa.

POZOR ! OD ZAJTRA V NITRE PRÍSNEJŠIE KONTROLY

Vzhľadom na vážnu epidemiologickú situáciu v meste Nitra, Okresné…

Uverejnil používateľ Polícia SR – Nitriansky kraj Pondelok 4. januára 2021

 

zdroj: SITA, TV Markíza

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com