POZOR na tieto varovné signály tela: Ak máte problém s popraskanými perami, začervenanou tvárou alebo suchými…

Všímať si naše vlastné telo je veľmi dôležité, pretože nám to môže veľa prezradiť o našom zdraví. Medzi časté signály, ktoré nám hovoria, že niečo nie je v poriadku sú nezdravé nechty či vypadávanie vlasov.

Ak sa vám to deje, je to varovný signál, ktorý vám hovorí, aby ste vyhľadali lekára, aj keď sa vám to zdá byť ako banalita. Prečítajte si, čo môžu znamenať nasledujúce varovné signály.

Suché a popraskané pery: Suché pery a suchá pokožka môžu byť jasným prejavom alergie. Pravdepodobne ste alergický na kozmetiku, ktorú používate alebo lieky, ktoré konzumujete. Popraskanie pier tiež signalizuje deficit vitamínu B, A a E. Ak sa však objaví sucho aj vo vašich očiach alebo v ústach, vyhľadajte lekársku pomoc.

Vypadávanie obočia: Ak výrazne strácate vlasy či obočie, môže ísť naozaj o vážny problém. Bežné vypadávanie vlasov je normálna vec, avšak v nadmernom množstvo je to v poriadku. Tieto problémy môžu znamenať problémy so štítnou žľazou.

Červená tvár: Červená tvár sa vyskytne s nadmerným požitím alkoholu alebo pri zvýšenej teplote. U žien po štyridsiatke to môže znamenať zníženie hladiny hormónov. Taktiež to môže znamenať kolísanie tlaku.

Biele škvrny na zuboch: Dentálna fluoróza ako sa to odborne nazýva je spôsobená pitím veľkého množstva vody s vysokým obsahom fluóru. Fluoróza môže viesť až k vypadávaniu zubov.

Suché päty: Suchú pokožku na nohách môžete mať kvôli deficitu vitamínov A a E. Taktiež môže ísť o plesne na vašich chodidlách. Za každých okolností by ste mali vyhľadať lekára. Hlavne ak suchú pokožku sprevádza aj svŕbenie.

Prečítali ste si článok až do konca? Zaujal Vás? Potom môžte prácu redaktora odmeniť tým, že dáte článku na Facebooku lajk alebo ho budete zdieľať ďakujeme.

Upozornenie: Tento článok má len informačný charakter a jedná sa o preklad zo zahraničných webov. Nenahrádza lekársku liečbu, vyšetrenie lekárom ani konzultáciu iným odborným zdravotníckym pracovníkom. Príspevky môžu obsahovať informácie, ktoré sa nezhodujú s názormi redakcie.
Prehlasujeme, že autori ani prevádzkovateľ webu nepreberajú zodpovednosť za prípadné ujmy spôsobené využívaním liečebných metód v tomto článku.
Hoci sú recepty, rady alebo liečebné metódy v tomto článku písané s najlepším svedomím autora textu, ich použitie je na vlastné nebezpečenstvo a malo by prebiehať výhradne po konzultácii s vaším lekárom.

ZDROJ: brightside.me

Vložiť komentár

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com