POZOR! Ministerstvo zahraničia: Slováci, do tejto krajiny v žiadnom prípade necestujte!

Viaceré štáty už obmedzili možnosti pricestovania z ohrozenej krajiny.

Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí (MZVEZ) SR odporúča slovenským občanom, aby čo najskôr opustili Indiu a aby do nej v žiadnom prípade necestovali. Dôvodom je rapídne sa zhoršujúca epidemiologická situácia v krajine v súvislosti s novým koronavírusom. Slovenský rezort diplomacie o tom informuje na svojej webovej stránke.

Viaceré letecké spoločnosti obmedzujú dostupnosť letov z a do krajiny a zvyšuje sa možnosť nedostupnosti dopravy z krajiny do vlasti. Reštrikcie pre občanov SR pri letoch z Indie pri vstupe do EÚ cez svoje územie zaviedlo napríklad Nemecko. Umožnený je len tranzit pasažierov do krajín mimo Schengenu,“ približuje ministerstvo. V prípade núdze môžu Slováci v Indii volať na pohotovostnú linku Veľvyslanectva SR v Dillí, a to prostredníctvom telefónneho čísla +919818799477.

Pre výrazne sa zhoršujúcu epidemiologickú situáciu v Indii je na viacerých miestach v krajine obmedzená až nedostupná i bežná zdravotná starostlivosť, čím môže dôjsť k ohrozeniu zdravia a života.

 

zdroj: TASR

 

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com