POZOR! Meteorológovia upozorňujú pred SNEHOM, napadnúť by mal aj v NIŽŠÍCH polohách!

V závere týždňa môže snežiť aj v nižších polohách. Upozorňujú na to meteorológovia na soicálnej sieti facebook.

„Po dlhšom období ustáleného a na danú ročnú dobu aj teplého počasia príde v aktuálnom týždni zmena v počasí.
Prinesie ju tlaková níž, ktorá sa začne prehlbovať najprv nad Pobaltím, neskôr bude jej prehlbovanie pokračovať nad východnou Ukrajinou a ukrajinsko-ruským pohraničím. Po jej zadnej strane bude najmä nad Poľsko a Ukrajinu prúdiť od severovýchodu studený vzduch. Časť tejto vzduchovej hmoty pretečie aj cez karpatský oblúk a dostane sa nad naše územie. Ako to pri takejto situácii býva, tak najviac studeného vzduchu sa dostane nad sever Slovenska.
Neskôr, asi okolo 20.11. sa prehĺbi aj tlaková níž nad Stredomorím a po jej prednej strane k nám najmä vo vyšších vrstvách ovzdušia začne prúdiť od juhu teplejší a vlhší vzduch. Nad našou oblasťou sa v týchto dňoch bude vlniť výrazné teplotné rozhranie.
Neurčitosť v predpovedi na záver týždňa je vzhľadom na vyššie opísanú synoptickú situáciu veľká. Je však zvýšená pravdepodobnosť, že minimálne na severe územia sa prechodne aj v nižších polohách vyskytne sneženie alebo dážď so snehom a maximálna denná teplota vzduchu tam bude len v intervale od 0 do 5 °C.
Obrázky v prílohe (1 až 6) treba brať s patričnou rezervou. Predpoveď budeme ešte v najbližších dňoch upresňovať [CS].“ píšu meteorológovia.

zdroj: Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ)

 

Vložiť komentár

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com