POZOR! Inšpekcia varuje pred týmto nebezpečným výrobkom: Používateľom hrozí vážny úraz až smrť!

Česká obchodná inšpekcia (ČOI) varuje pred nebezpečnou kanvicou s objemom 1,8 litra.

ČOI o tom informovala na svojej webovej stránke.

Pri náhodnom zapnutí prázdnej kanvice sa môže roztaviť plastový kryt a základňa a hrozí riziko úrazu elektrickým prúdom, čo môže spôsobiť zranenie alebo smrť. Ide o kanvicu Activer typu 14018051/A16211 a inšpektori nariadili stiahnutie výrobku z trhu. V piatok o tom informoval hovorca ČOI Jiří Fröhlich.

„Počas používania môže náhodné zapnutie prázdnej kanvice, keď tepelná ochrana nefunguje, spôsobiť roztavenie plastového krytu dna kanvice a jej základne. Tým sa časti výrobku pod napätím vystavia nebezpečnému napätiu 230 V. Ak sa používateľ náhodne dotkne týchto častí, môže dôjsť k vážnemu zraneniu alebo dokonca k smrti používateľa v dôsledku úrazu elektrickým prúdom,“ uviedla inšpekcia.

Podľa inšpektorov je čierno-strieborná kanvica pôvodom z Českej republiky k dispozícii v papierovom obale, na ktorom je okrem iného uvedené: Activer typ 14018051/A16211, www.vetroplus.cz, EAN 8591022449233.

Výrobok bol nahlásený kontaktnému miestu na ministerstve priemyslu a obchodu a informácie o ňom boli uverejnené v systéme RAPEX.

zdroj: ČOI, Foto: Česká obchodní inspekce

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com