POZOR! Hygienici sťahujú z trhu tento výrobok z DM drogérie. Môže spôsobiť infekciu!

Hygienici upozorňujú na výskyt nebezpečných výrobkov v EÚ, ktoré do výstražného systému RAPEX (rýchly výstražný systém pre nepotravinárske výrobky) nahlásil kontrolný orgán vo Francúzsku.

Ide o nasledujúce výrobky:

Aqua Wasserspray – pleťový sprej (značka dm Balea, 75ml a 15 ml)

Uvedené výrobky obsahujú pomnožené množstvo baktérii Burkholderia cenocepacia a Ralstonia pickettii. Výrobky môžu predstavovať riziko infekcie pre spotrebiteľov s oslabenou imunitou. Predajca informoval kontrolný orgán o ukončení výroby uvedených výrobkov (Balea Aquaspray 150 ml a 75 ml) a stiahol výrobky z predaja.

 Instantly Wrinkles Remover Antioxidante Skin Lifting Wrinkles Cream – krém (značka GORGIQUE)

Vyššie uvedený výrobok obsahuje látku – Diethylene glycol (DEG) 4,9 % (m/m), čo je v rozpore nariadením Európskeho parlamentu a Rady (ES) č.1223/2009 o kozmetických výrobkoch. Výrobok je predávaný spotrebiteľom cez internet prostredníctvom webovej stránky WISH.

Color shampoo – keratin color hair – Black – šampón na farbenie vlasov (značka MOKERU)

Výrobok obsahuje zakázanú látku anilín a látku m-aminophenol (3-aminophenol), ktorá nie je zahrnutá v zozname zložiek, čo je v rozpore s čl. 19 (Označovanie) a s prílohou 3 (Zoznam látok, ktoré nesmú byť prítomné v kozmetických výrobkoch s výnimkou tých, ktoré podliehajú stanoveným obmedzeniam, položka č.217) nariadenia Európskeho parlamentu a Rady (ES) č.1223/2009 o kozmetických výrobkoch. Vyššie uvedený výrobok je predávaný spotrebiteľom cez internet prostredníctvom webovej stránky WISH.

Je možné, že uvedené výrobky sa nachádzajú aj v Slovenskej republike. Spotrebiteľom odporúčame, aby predmetné výrobky nepoužívali.

Podrobnejšie informácie nájdete tu: https://bit.ly/RAPEX-8-12-2021

 

zdroj: uvzsr.sk

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com