POZOR! Certifikát z testovania musíte po víkende nosiť so sebou aj v okresoch, kde sa neuskutoční druhé kolo!

Certifikát z plošného testovania je po víkende potrebné nosiť so sebou aj v okresoch, kde sa neuskutoční druhé kolo.

Alternatívou je negatívny výsledok PCR testu na nový koronavírus. V opačnom prípade neplatí daná výnimka zo zákazu vychádzania. Vyplýva to z uznesenia vlády o opatreniach vyhlásených v rámci núdzového stavu.
Obyvatelia tzv. zelených okresov, kde bolo po prvom kole menej ako 0,7 percenta ľudí pozitívne testovaných, by mali mať certifikát vydaný od 29. októbra do 1. novembra.

Preukázať sa možno aj výsledkom PCR testu.
V prípade návštevy červeného okresu treba mať po víkende certifikát z druhého kola testovania s dátumom od 6. do 8. novembra. Ak teda obyvateľ zeleného okresu plánuje navštíviť budúci týždeň červený región, mal by sa dať cez víkend otestovať v červenom okrese počas druhého kola testovania (7. a 8. 11.). Ministerstvo obrany ďalej uviedlo, že v závislosti od požiadaviek samospráv by mohli odberné miesta vzniknúť aj v okresoch, ktoré hraničia s červenými.
V súvislosti s testovaním ministerstvo obrany tiež dôrazne vyzvalo obyvateľov, aby si na certifikáty dávali pozor. V prípade ak certifikát stratíte alebo znehodnotíte nebude vám môcť byť vystavený nový.

Polícia ďalej upozornuje, že je potrebné nosiť originál dokumentu, nie jeho fotografiu v mobile či kópiu certifikátu.

 

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com