POZOR! Celý čas ste si telefón nabíjali nesprávne! Takto by ste to vraj mali robit…

Mnohé baterky telefónov oplývajú talentom rýchlo sa vybiť. Vybíjanie sa vlastne stalo akýmsi trendom tejto doby. Dôvod všetkých prekvapí!

K problému nabíjania sa vyjadrila istá spoločnosť Cadex. Cadex je jeden z najväčších výrobcov batérií na súčasnom trhu. Samotný zástupca tejto spoločnosti hovorí, že nabitý telefón na celých sto percent je len mýtus.

Tu je návod správneho nebíjania, aby sa nepoškodila batéria: Najdôležitejšie je vedieť, že nabíjanie na plnú hodnotu batérie je zlé. Nabíjanie totiž začne produkovať elektrinu, ktorá sa postupne delí a spomaľuje. To spôsobuje jej rýchle opotrebovanie, od ktorého sa potom odvíja stav poškodenia batérie.

Z toho vyplýva, že telefón je potrebné odpojiť od nabíjania ešte predtým než dosiahne sto percent. Takýmto spôsobom sa telefón aspoň neprehreje. Mobil je teda najlepšie nabíjať postupne, počas dňa.

Batérie sú čoraz citlivejšie, avšak to samozrejme, súvisí aj s množstvom používaných aplikácií. Preto je známe, že ak by sme telefón využívali na základné funkcie, ako sú krátke hovory či niekoľko vymenených správ, tak by baterka vydržala omnoho dlhšie.

ZDROJ: businessinsider.com

Vložiť komentár

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com