POZOR! Ak počas prechádzky v lese alebo v parku uvidíte fialovú farbu, okamžite odíďte!

A čo vy a farby. Poznáte väčšinu z nich a nemáte problém s farbosleposťou? Ak tak urobíte, môže sa vám to vypomstiť pri prechádzke divočinou. Nie je to práve slovenský vynález, ale ak náhodou cestujete po USA, dávajte si na túto značku pozor!

V americkom štáte Texas nedávno zaviedli veľmi zaujímavý zákon, ktorý by určite zapadol do slovenských podmienok. Namiesto výstražných značiek označujúcich súkromný pozemok môžu majitelia pozemkov použiť fialovú farbu na natretie plota alebo stromu, ktorý označuje hranicu ich pozemku. Týmto spôsobom dávajú novým návštevníkom najavo, že tam nemajú čo robiť.

Fialová farba je veľmi dobre viditeľná z diaľ ky a nie je také ľahké sa jej zbaviť ako značky, ktorú pripevníte na plot alebo iný hraničný bod na vašom pozemku. V americkom štáte Arkansas je to už takmer tridsať rokov. Čo si myslíte o tejto myšlienke, viete si predstaviť jej zavedenie v Slovenskej republike?

Čo si myslíte? Dajte nám vedieť v komentároch a ak sa vám článok páčil, nezabudnite sa oň podeliť so svojimi priateľmi na Facebooku a iných sociálnych sieťach.

Vložiť komentár

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com