Pozícia kobry je jedna z najpopulárnejších v joge. Keď ju budete každý deň vykonávať…

Žijeme veľmi zrýchleným tempom a občas zabúdame na seba. Je potrebné, aby sme si nejakým spôsobom obnovili našu energiu  a joga je ten najlepší spôsob. Jedná sa o komplexné cvičenie, ktorého cieľom je posilnenie fyzickej aj psychickej funkcie organizmu.

Pozícia kobry je jedna z najpopulárnejších v joge. Keď ju budete každý deň vykonávať, postupne budete cítiť prílev energie, zvládnete prekonať stres a navyše si obnovíte emocionálnu rovnováhu. Táto pozícia stabilizuje hormóny nášho tela, znižuje tvorbu stresových hormónov a zvyšuje hladinu hormónov radosti. Depresia a úzkosť vás obídu.

Ďalej zlepšuje prácu obličiek, zažívacieho traktu, posilňuje brušné svaly a pozitívne ovplyvňuje reprodukčnú funkciu u mužov a žien. Najsilnejší účinok pozície kobry spozorujete na chrbtici a svaloch chrbta. Pomôže vám napraviť posunuté stavce, natiahnuť chrbticu, zvýšiť jej pružnosť a upraviť správne držanie tela.

Joga je pre chrbát najlepší doktor.

1. Ľahnite si na brucho, tvárou dole, nohy spojte dokopy a položte ruky pod ramená dlaňami nadol.

2. S nádychom zdvíhajte hrudník a ohýbajte chrbát. Ruky dvihnite dohora, skúste vydržať bez nich.

3. Keď dosiahnete maximálny ohyb, temeno potiahnite nahor a môžete sa podoprieť rukami. Narovnajte nohy, ramená a zadok. Vykonajte ešte niekoľko dychových cyklov.

4. Pozíciu kobry môžete vylepšiť tak, že hlavu budete striedavo otáčať doľava a doprava, akoby ste sa chceli pozrieť na chodidlá vzadu. Pozitívne tým ovplyvňujete krčnú chrbticu. Potom sa pomaly položte opäť na zem a uvoľnene ležte.

Tomuto cvičeniu by sa však mali vyhýbať gravidné ženy a ľudia s poranenou chrbticou. Joga nám pomáha zabúdať na negatívne myšlienky a napĺňa nás dobrou náladou. Bol tento článok pre vás užitočný? Nezabudnite ho zdieľať so svojimi priateľmi.  

ZDROJ takprosto.cc

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com