Používate jednorázové plienky pre svoje malé dieťa? Možno by ste mali zvážiť látkové plienky ako za starých čias!

V mnohých domácnostiach, kde sú aj malé deti si matky ani nevedia predstaviť svoj život bez jednorazových plienok. Možno patríte k staršej generácií a takéto plienky odsudzujete a možno práve naopak vám jednorazové plienky, prídu ako skvelý vynález.

Je jedno či ste na strane tých, čo si myslia, že „jednorazovky“ deťom škodia a viac ich potrebujú matky než deti alebo na strane tých, čo si naopak myslia, že na takýchto plienkach nie ej nič zlé. Doktori majú na to svoj odborný názor a my vám ho dnes prinášame!

Jednorazové plienky – pampersky, prišli ku nám len pred nedávnom, čiže najviac ich odsudzujú naše mamy a staré mamy. Možno sa im nepozdáva práve to, že keď oni čakali nás prali látkové plienky od rána do večera a nechápu, že dnes už to žiadna matka nerobí. Doktor Komarowski, ktorí sa zaoberal týmto výskumom tvrdí, že v mnohom sú názory našich matiek prehnané, ale v mnohom majú pravdu.

Tvrdí, že to nie deti, ale matky potrebujú pampersky, ale veď tie aj tak boli vytvorené s účelom uľahčiť život matkám. Doktor zastáva názor, že pre život dieťaťa nie sú nevyhnutné plienky, o jeho pokožku sa rovnako dobre dokážu postarať aj látkové plienky. Mnohí moderní rodičia sú dnes však z týchto názorov vystrašení  a ako sa dočítate v mnohých štúdiách, najviac sa obávajú tzv. skleníkového efektu. Ten vraj môže za neplodnosť v neskoršom období, nakoľko takéto plienky nie sú veľmi priedušné a zvyšujú teplotu v oblasti semenníkov u chlapcov, čo bráni správnemu rozvoju.

Teplota je totižto dôležitým faktorom pri vývine spermií. Tieto štúdie však nemusia byť úplne presné. Za neplodnosť u mužov môže aj fajčenie, alkohol a sedavý spôsob života, preto je veľmi ťažké dokázať, že za všetko môžu spomínané pampersky.

Nie je preto jednoduché povedať, či jednorazové plienky sú alebo nie sú škodlivé. Máme tu veľa plusov aj mínusov na obidvoch stranách. Čo sa týka zdravotnej stránky lekári tvrdia, že pampersky nie sú škodlivé, i keď odporúčajú sa im radšej vyhýbať v lete pri vysokých teplotách, kedy môžu byť pre pokožku detí nepríjemné.

Jediný problém, ktorý nastáva pri voľbe medzi jednorazovými a látkovými plienkami je cena. Jednorazové plienky síce idú poriadne do peňaženky, ale ich používanie je jednoduchšie a pohodlnejšie. Matky po pôrode sa musia rovnako dlho venovať deťom ako aj oddychu a regenerácií, prečo by si preto nemali uľahčiť život používaním pampersiek.

Nezabúdajte však na to, že i keď je používanie pampersiek pohodlné, treba deti id určitého veku začať učiť chodiť a nočník a čím skôr ich to naučíte, tým lepšie. Takže odpoveď na to či radšej používať látkové alebo jednorazové je na vás. Pampersky sú skvelý vynález, ktorý neškodí deťom a uľahčuje rodičom život a naopak látkové plienky sú ich lacnejšia a prácnejšia verzia. Takže je to len na vás!

ZDROJ:takprosto.cc

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com