Potápača prehltla veľryba! Tma, bolesť a inštinkty, opísal desivé okamihy. FOTO

Spread the love

Vráskavec Brydeov sa živí planktónom, rybkami či kôrovcami. Tentoraz si ale vzal poriadne sústo – do obrej papule nabral nemeckého potápača Rainera Schimpfa (51)!

Tú scénu sledovali všetci členovia posádky ako obarení. A ako ešte len asi bolo Schimpfovi, ktorému z veľrybej papule vykúkali len nohy? „Stalo sa to strašne rýchlo. Z normálneho pozorovateľa som sa zrazu stal korisťou a mužom vnútri veľryby, „zaspomínal potápač v rozhovore pre Barcroft TV.

„Nič som nevidel, iba tmu a cítil som silný tlak v bokoch. V tej chvíli som už ale vedel, že ma tá veľryba má. Nasala ma aj s celým svojím obedom. Jediné, čo ma upokojovalo, bol fakt, že som vedel, že ma nemôže prehltnúť až do žalúdka, „hovorí. Na strach však nebol čas.

„V tej chvíli musíte nasledovať inštinkty. Na takéto stretnutie sa proste nedá dopredu pripraviť, „vysvetľuje Schimpf. „Zadržal som dych, pretože som čakal, že sa so mnou potopí do hlbín oceánu a až tam ma ešte len vyvrhne,“ pokračuje v neuveriteľnom rozprávaní.

Vedel, o čom hovorí. Tieto veľryby sa totiž dokážu ponoriť až do hĺbky okolo 300 metrov! Nič z toho sa však našťastie nestalo a vráskavec ho zo svojej tlamy prepustil podstatne skôr. V tú chvíľu Nemec na nič nečakal a začal rýchlo plávať k lodi.

„Vyliezol som na palubu a okamžite zisťoval, či nemám zlomenú nejakú kosť alebo prasknuté rebro. Našťastie som bol v poriadku, „dodal. „Bola to pre mňa zaujímavá skúsenosť, ale nič, čo by som si chcel znovu zopakovať,“ uzavrel so smiechom Nemec.

Neopísateľný zážitok to ale bol aj pre rakúskeho fotografa Heinze Toperczera, ktorý celý incident sledoval a v šoku cvakali dychberúci zábery:

„Nikdy som nič také nezažil. A to už sa fotením a filmovaním veľrýb živím posledných dvadsaťpäť rokov! „

 

 

Prečítali ste si článok až do konca? Zaujal Vás? Potom môžte prácu redaktora odmeniť tým, že dáte článku na Facebooku lajk alebo ho budete zdieľať ďakujeme.

ZDROJ: BLESK, YOUTUBE

You Might Also Like