Poslankyňa Cigániková TVRDO skritizovala premiéra Matoviča: Namiesto tímovej práce PLAČE V RÁDIU!

„To, čo súrne potrebujeme, je plán. Logický, zrozumiteľný a pochopiteľný plán, aby ľudia vedeli, čo ich čaká,“ píše Jana Bittó Cigániková, poslankyňa za SaS.

Cigániková kritizuje v blogu denníka SME premiéra Igora Matoviča (OĽaNO) za to, že namiesto tímovej práce si vyberá útoky na predsedu strany SaS Richarda Sulíka. „Všetci chápeme, že premiér má toho na ramenách veľa a že cíti zodpovednosť. Tiež ju cítime. Snažíme sa mať preto pochopenie a nebrať osobne neustále nezmyselné a často nepodložené ataky. Na útoky nereagujeme a prinášame konštruktívne riešenia,“ píše poslankyňa.

„Mohli sme mať presnejšie dáta a lepšiu motiváciu ľudí, keby pán premiér neútočil opäť, a počúvol dobre mienené rady. Na naše prekvapenie sa neurobila žiadna validácia ani regionálne opatrenia. Miesto toho pán premiér začal úplne nelogicky tlačiť na ďalšie a ďalšie celoplošné povinné testovanie národa. Vraveli sme, že to nie je správne a že ak máme regionálne výsledky, musíme regionálne konať,“ píše Cigánková.

„Bol to jasný plán opatrení pre jednotlivé stupne zamorenia, rozdelený regionálne. Pribalili sme k tomu aj odporúčania čo robiť v otázke testovania, trasovania, hraníc, komunikácie a pod. a 21. novembra sme tento plán zverejnili… S týmto plánom nás síce pán premiér poslal do Mongolska, ale zato nič iné nenavrhol.“

„Ďalšiu nesplniteľnú úlohu dostal minister Sulík od premiéra Matoviča 19.11. Išlo o nákup antigénových testov, ktorým bol poverený minister vnútra Mikulec už 9. novembra na ÚKŠ. Pán premiér toto rozhodnutie ale zmenil a na jeho návrh vláda schválila, že testy má nakúpiť Sulík. Ako inak, v nesplniteľných termínoch,“ rozčuľuje sa Cigániková.

„Medzitým v rádiu Express stihol pán premiér Matovič ministra Sulíka nazvať idiotom a vyzvať ho na odstúpenie, pričom sa rozplakal. Veľmi ťažko sa mi verí, že ho k tomuto emočnému zrúteniu 17. decembra priviedol Sulíkov oznam z 10. decembra o meškaní testov,“ píše Cigániková.

„Dnes už aj podľa nášho semaforu je skoro celá krajina v úplnom lockdowne so zákazom vychádzania. Preto aj naši ministri boli za jeho prijatie.  Dokonca sme navrhovali jeho sprísnenie. Vláda tiež konečne schválila aj semafor, ktorý volajú automat, ale prakticky vychádza zo Semaforu. Má samozrejme milión výnimiek zo všeobecne platných pravidiel a kostoly sú otvorené aj v najhoršom scenári. Ale stále lepšie, ako nič. Skoro ako donedávna platný lockdown…“

 

zdroj: jankaciganikova.blog.sme.sk

 

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com