Poslanec Holý sa po návrate z Británie sa obišiel bez karantény aj bez testu. Zariadil mu to Mikas

Ako to bolo s cestami vicepremiéra pre legislatívu nominovaného hnutím Sme rodina Štefana Holého do Veľkej Británie počas koronavírusových obmedzení? Otázka, na ktorú týždne nebola odpoveď, sa dnes vyjasnila.

Ani povinný test, ani 10-dňová karanténa. Vicepremiér Štefan Holý z koaličnej strany Sme rodina nemusel tieto opatrenia pri návrate z Veľkej Británie dodržať.

​Holý, ktorý do Spojeného kráľovstva pravidelne cestuje za rodinou, nemusel ísť ani na test, ani do karantény. Hlavný hygienik mu totiž udelil výnimku. Na svojom webe o tom informuje televízia Markíza, ktorej to Hlavný hygienik Ján Mikas potvrdil.

Pripomíname, že Holý do Veľkej Británie cestuje pravidelne za rodinou, nie za prácou. A po jednom z jeho návratov ochorelo viacero členov vlády, vrátane premiéra Igora Matoviča.

O Holého cestách do Británie sa začalo hovoriť po tom, ako sa infekcia rozšírila medzi predstaviteľmi slovenskej vlády. A to ako o jej zdroji. Dlhé týždne pritom nikto priamo neodpovedal na otázky, či sa Holý vracal s negatívnym testom, alebo za akých podmienok jeho návrat na Slovensko prebiehal.

Bol to práve Holý, ktorý tesne pred Vianocami oznamoval národu sviatočné obmedzenia. “Prvýkrát sme pristúpili aj k tomu, že odporúčame všetkým osobám, ktoré sa nachádzajú na území Slovenska, aby prežili sviatky v bubline a kruhu najbližších členov rodiny. Odporúčame, aby pred stretnutím s blízkymi dodržiavali izoláciu, alebo sa podrobili testu,” vyjadril sa na tlačovej konferencii 16. decembra.

​Vo Veľkej Británii sa šíri zmutovaná forma koronavírusu, ktorá je o 50 až 70 percent nákazlivejšia ako pôvodný variant. V Londýne a na juhovýchode Anglicka sa stala už dominantnou a veľmi rýchlo zhoršuje epidemiologickú situáciu na ostrovoch.

V hlavnom meste Spojeného kráľovstva hrozí kolaps nemocníc, jeho starosta preto vyhlásil stav mimoriadnej udalosti.

“Pán Holý je člen vlády, o ktorom nikto nechápe čo vlastne vo vláde robí. Myslím to úprimne. Sem tam príde do parlamentu v rifliach a keď poslanci na neho reagujú, zvykne sa hrať na mobile. Ani my poslanci nechápeme, čo je jeho úloha, ak nepredpokladáme, že len tá zmena zákona o verejnom obstarávaní, ktorá nás posunie do čias divokého západu a ku ktorej je v medzirezortnom konaní vraj už vyše 340 pripomienok.

Pán Holý má ako politik a podpredseda vlády na svojom facebookovom profile 540 priateľov a posledný status dal 1.3.2020. Tomu sa hovorí mať v paži a nemať záujem o politiku. Načo však takýto človek s nezáujmom o politiku je v politike a vo vláde, to je záhada.

Preto mňa vôbec neprekvapuje, že má v paži a vybavil si cez Mikasa ďalšiu výnimku na cestovanie do Británie. Mňa len udivuje, ako sa dokáže táto vláda nazývať vládou obyčajných ľudí. Toto jediné nechápem, keď sú to salónikoví papaláši.” uviedol Taraba na sociálnej sietí FB

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com