Pomocou tejto detoxikácie sa zbavíte toxínov z tela cez Vaše nohy! Uvidíte, ako výborne sa budete cítiť!

Detox organizmu potrebujeme raz za čas všetci a kto tvrdí že nie, možno by bol sám prekvapený. Počuli ste už o detoxikácii organizmu cez vaše chodidlá? Podľa čínskej medicíny sú práve chodidlá miestom, kde sa skrýva množstvo energetických bodov, ktoré sú prepojené s celým telom a funkciou orgánov.

Vďaka tomuto prepojeniu sa niektoré spôsoby detoxikácie realizujú cez chodidlá. Príkladom môže byť ionizácia vody pre chodidlá, akupresúra, detoxikačné podložky či zábaly na chodidlá. Hlavný prínos detoxikačnej kúry cez nohy je to, že nastáva alkalizácia tela. Vďaka tomu sa môže zlepšiť funkcia vášho kardiovaskulárneho systému, vaša nálada, posilniť vaša imunita, upokojiť vaše telo, normalizovať hladinu cukru v krvi, prípadne aj zmierniť opuchy a mnohé iné.

Detoxikácia cez detoxikačné podložky:

Tieto podložky je najlepšie si dať na nohy večer, pred spaním. Na nohách si ich nechajte počas celej noci a ráno uvidíte, či detoxikácia prebehla. Väčšinou sú tieto podložky ráno úplne tmavé, čo vám dokazuje, že odviedli svoju prácu dobre.

Iontová detoxikačná kúpeľ:

Princíp tohto kúpeľu spočíva v elektrolýze a tiež v ionizácii teplej a studenej vody, kde sa strieda polarita. Vďaka elektrickému prúdu sa menia molekuly slanej vody a premieňajú sa na ionty. Vďaka teplej vode sa otvárajú na koži póry, cez ktoré vchádzajú ionty do celého tela, čo spôsobuje detoxikáciu a vďaka slanej vode sa zabraňuje vniknutiu zápalov.

Detoxikácia pomocou soli:

Čo budete potrebovať?
1 šálku Epsomskej soli
2 šálky sódy bikarbóny
1 šálku morskej soli

Všetky suroviny vložíme sa horúcej vody, privedieme do varu a krátko povaríme. Vaňu napustite horúcou vodou, pridajte do vody jablčný ocot a prevarenú vodu so soľou. Vložte nohy do vane na cca 30 minút.

Detoxikácia pomocou peroxidu:

Čo budete potrebovať?
1 polievková lyžica sušeného zázvoru
2 šálky peroxidu vodíka

Do vane napustite horúcu vodu a pridajte do nej zázvorový prášok a tiež peroxid. Vložte nohy do vane na cca 30 minút.

Detoxikácia pomocou bentonitového jílu:

Čo budete potrebovať?
½ šálky bentonitového jílu
½ šálky Epsomskej soli

Soľ vmiešajte do horúcej vody. Do vody so soľou pridajte bentonitový jíl a premiešajte. Napustite si vaňu a pridajte vodu so soľou a jílom. Tak ako pri predchádzajúcich kúpeľoch aj pri tomto majte nohy namočené v kúpeli cca 30 minút.

Scrub detox:

Čo budete potrebovať?
1 šálka Epsomskej soli
4 – 5 kvapiek silice citrónu alebo citrónovej trávy
2 kvapky silice pepermint
½ šálky panenského olivového oleja

Všetky suroviny si premiešajte spoločne v miske. Pripravenú zmes nanášajte na celé chodidlá a masírujte. Zmes má drsnú konzistenciu, vďaka ktorej odstránite odumretú kožu a iné nedokonalosti, čím vykonáte skvelý detox.

Prečítali ste si článok až do konca? Zaujal Vás? Potom môžte prácu redaktora odmeniť tým, že dáte článku na Facebooku lajk alebo ho budete zdieľať ďakujeme.

Upozornenie: Tento článok má len informačný charakter a jedná sa o preklad zo zahraničných webov. Nenahrádza lekársku liečbu, vyšetrenie lekárom ani konzultáciu iným odborným zdravotníckym pracovníkom. Príspevky môžu obsahovať informácie, ktoré sa nezhodujú s názormi redakcie.
Prehlasujeme, že autori ani prevádzkovateľ webu nepreberajú zodpovednosť za prípadné ujmy spôsobené využívaním liečebných metód v tomto článku.
Hoci sú recepty, rady alebo liečebné metódy v tomto článku písané s najlepším svedomím autora textu, ich použitie je na vlastné nebezpečenstvo a malo by prebiehať výhradne po konzultácii s vaším lekárom.

ZDROJ: prirodajelek.cz

Vložiť komentár

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com