Položila som si kocku ľadu 2x denne na toto miesto a začala som na sebe pozorovať TIETO ÚŽASNÉ ZMENY…

Spread the love

Vierou tradičnej čínskej medicíny je, že energia Tchi (či) preteká telom po dráhach nazývaných meridiány.

 

Z uvedeného dôvodu liečitelia využívajúci akupunktúru alebo akupresúru liečia ochorenia tým, že sa snažia odblokovať tieto dráhy, aby nimi mohla energia opäť prúdiť.

Týmto spôsobom, keď sa obnoví prúdenie energie, zároveň sa dramaticky zlepšuje činnosť jednotlivých orgánov.

Ako odblokovať energetické bloky

Odblokovanie jednotlivých meridiánov je možné pomocou ich stimulácie – či už ihličkami pri akupunktúre alebo stlačením a masírovaním pri akupresúre.

Podobný efekt sa dosiahne aj aplikovaním chladu, napríklad pomocou kocky ľadu.

Po obnovení toku energie následne dochádza k zlepšeniu fungovania inštitúcií, ktoré danému bodu korešpondujú.

Bod na zadnej strane krku je zodpovedný za niekoľko veľmi významných telesných funkcií.

Jeho stimuláciou pomocou kocky ľadu môžete dosiahnuť nasledovné:

  • zlepšenie celkového zdravia
  • zvýšenie imunity
  • zlepšenie nálady
  • zvýšenie životnej energie

Trik s kockou ľadu na krku

Nasledujúce trik je úplne bezpečný a jednoduchý. Je ľahko vykonateľným úkonom, ktorý vám umožní získať zdravotné prínosy tradičnej čínskej medicíny.

Tento bod sa nazýva Feng Fu alebo v preklade veterný dom a nachádza sa medzi šľachami na zadnej strane krku, vo vrchnej časti, kde sa lebka napája na krčnú chrbticu a kde končia vlasy.

Podľa akupunkturistov, jeho stimulácia extrémne podporuje celkové zdravie a pohodu.

 

1) Ľahnite si na brucho, alebo sa posaďte a zakloňte hlavu dopredu. Nahmatajte si uvedený bod a umiestnite naň malú kocku ľadu.

2) Kocku ľadu si tam môžete pridržiavať rukou alebo ju pripevniť nejakým obväzom.

3) Led nechajte pôsobiť niekoľko minút, respektíve do jeho úplného roztopenia sa.

Spočiatku môžete pociťovať mierne nepohodlie kvôli chladu, ale v priebehu 30 až 60 sekúnd začnete cítiť v danom mieste príval tepla.

Procedúru opakujte 2 krát denne, najlepšie ráno a večer. Pomôže vám to navyše vyplaviť do tela endorfíny, ktoré vám ráno zabezpečia príjemný deň a večer zase uľahčia zaspávanie.

 

Prečítali ste si článok až do konca? Zaujal Vás? Potom môžte prácu redaktora odmeniť tým, že dáte článku na Facebooku lajk alebo ho budete zdieľať ďakujeme.

 

Upozornenie: Tento článok má len informačný charakter a jedná sa o preklad zo zahraničných webov. Nenahrádza lekársku liečbu, vyšetrenie lekárom ani konzultáciu iným odborným zdravotníckym pracovníkom. Príspevky môžu obsahovať informácie, ktoré sa nezhodujú s názormi redakcie.
Prehlasujeme, že autori ani prevádzkovateľ webu nepreberajú zodpovednosť za prípadné ujmy spôsobené využívaním liečebných metód v tomto článku.
Hoci sú recepty, rady alebo liečebné metódy v tomto článku písané s najlepším svedomím autora textu, ich použitie je na vlastné nebezpečenstvo a malo by prebiehať výhradne po konzultácii s vaším lekárom.

You Might Also Like